6 oznak, że jesteś we friendzone

6 oznak, że jesteś we friendzone

Zaczyna się niewinnie. Poznajecie się, rozmawiacie, wymieniacie mnóstwo wiadomości. Szybko okazuje się, że łączy Was więcej, niż myślałeś. Potem piszecie do później nocy, a gdy ona nie odpisuje, zaczynasz się denerwować. „Może pisze z kimś innym?” – myślisz. A gdy uświadamiasz sobie, że masz obsesję na jej punkcie, zaczynają się schody. Tak, jesteś we friendzone.

1. Ciągle się starasz, a ona nic

Polajkowałeś wszystkie zdjęcia na jej Facebooku i Instagramie. Trudno. Najwyżej uzna Cię za psychopatę. Przekopałeś już cały internet w poszukiwaniu informacji. Co lubi? Z kim się trzyma? Z czasem zupełnie „przypadkowo” zaczynasz pojawiać się tam, gdzie ona najczęściej bywa. „Może mnie zauważy?” – myślisz. A gdy zaczynacie gadać, okazuje się, że macie mnóstwo wspólnych tematów. Kobieta idealna! Zaczynasz podrzucać jej ulubione słodycze, pokazujesz jej miejsca, w których jeszcze z nikim nie była. Jest zachwycona! Ale na tym koniec.

2. "Przecież to nie była randka"

W końcu zdobywasz się na odwagę i postanawiasz działać. Zapraszasz ją do ulubionej knajpy, potem idziecie do kina. Wszystko układa się idealnie! Nawet lubicie tego samego reżysera, więc ciągle sypiesz cytatami z filmów, które ona też dobrze zna. Śmieje się i patrzy na Ciebie tymi błyszczącymi oczami, a z ręki wypada jej popcorn, za który słono zabuliłeś. Po wszystkim odprowadzasz ją do domu, a ona mówi, że jesteś naprawdę wyjątkowym facetem i świetnie spędziła czas. „To co, kiedy kolejna randka?” – myślisz w duchu, ale po chwili okazuje się, że naprawdę to powiedziałeś. „Jaka randka?” – odpowiada. Z kinem nie wypaliło, ale przecież się nie poddasz.

3. Mówi, że Cię kocha… jak brata

„Nie jesteś taki jak inni” – to już chyba klasyk. Ciągle powtarza, jaki to jesteś kochany, uroczy i jak doskonale ją rozumiesz. Nie to, co inni faceci… Oni są agresywni, chamscy i głupi. Ty jesteś kulturalny i dobrze wychowany. Otwierasz jej drzwi, odprowadzasz na spotkanie z przyjaciółkami i płacisz za kawę. Ba! Zniesiesz nawet rajd po galerii handlowej. Może do Ciebie zadzwonić o każdej porze dnia i nocy. Zawsze odbierzesz. Z czasem znowu masz nadzieję, że coś z tego wyjdzie. „Może wtedy w kinie to było dla niej za wcześnie?” – w głowie milion myśli. A potem po godzinach szczerych rozmów i dziesiątkach obejrzanych filmów, ona niespodziewanie wyznaje Ci miłość! „Kocham Cię! Jak brata…” Cios prosto w serce.

4. Opowiada Ci o wszystkim, nawet o swoim crush

Tak, jesteś we friendzone. Czas włączyć tryb PRZETRWANIE. Racjonalnie wiesz, że ona Cię nie chce, ale co z tego? Przecież nie zrezygnujesz z tych wszystkich wspaniałych chwil razem. Znacie się już jak łyse konie! Wiesz wszystko o jej przyjaciółkach, rodzinie i zainteresowaniach. W pewnym momencie uświadamiasz sobie, że za bardzo się do siebie zbliżyliście. Problem w tym, że nie tak, jak chciałeś. Miałeś być chłopakiem, partnerem, samcem, a nie męską wersją BFF. A kiedy ona opowiada Ci o swoim crush, zazdrość pożera Cię od środka i jesteś po prostu wkur…zony. „Serio, niby w czym on jest lepszy ode mnie?!” – myślisz, patrząc na tego mięśniaka z sianem, zamiast mózgu. Na pewno nie będzie dla niej tak dobry jak Ty. Może jeszcze masz jej doradzać, w co ma się ubrać na randkę? Tego już za wiele.

5. Wyznajesz jej miłość? Myśli, że to żart

Żarty się skończyły. Czas wziąć sprawy w swoje ręce. Więc ubierasz najlepszą koszulę, kupujesz kwiaty i wysyłasz jej SMS-a z prośbą o spotkanie. Ustawiacie się tam, gdzie zawsze. Wygląda pięknie… Gdy ją widzisz, miękną Ci nogi, ale wiesz, że musisz to dzisiaj zrobić, bo inaczej nie wytrzymasz. Cholernie boisz się odrzucenia, choć w swojej głowie już dawno dostałeś od niej kosza. A kiedy w końcu zdobywasz się na odwagę, dajesz jej kwiaty, a potem mówisz, co czujesz, ona wybucha gromkim śmiechem. „O matko, ale akcję odwaliłeś! Uwielbiam Twoje poczucie humoru. Już prawie uwierzyłam, że mnie kochasz!” Kochasz, ale uśmiechasz się tylko i szybko zmieniasz temat. Przynajmniej próbowałeś.

6. Ona wciąż „nie wie”

I nagle coś się zmienia. Niby spotykacie się i gadacie tyle, co zwykle, ale ona zaczyna się dziwnie zachowywać. Opowiada, że miała złe doświadczenia z facetami, bo ten ją zdradził, a tamten ją źle traktował. Przecież Ty jesteś inny! Ona wciąż „nie wie”. Nie jest gotowa. W najgorszym wypadku wyznaje, że jest zakochana w kimś innym. A kiedy postanawiasz wyjść z tego gówna i odpuszczasz, mówi, jaki jesteś dla niej ważny i że nie chce Cię stracić… oczywiście jako przyjaciela.


Spirala friendzone może się kręcić w nieskończoność. Tylko od Ciebie zależy, czy w porę z niej wyjdziesz. Szkoda życia na pielęgnowanie czegoś, co nigdy nie wykiełkuje. Daruj sobie i poszukaj kogoś, kto odwzajemni Twoje uczucia i będzie się starał tak samo mocno jak Ty. I uwierz: da się!

Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Komentarze

Odśwież
Avatar ddawdad

18 kwietnia, 12:21

-Bądź mną, przegryw oczywiście
-Powiedz koledze, że podoba ci się dziewczyna z klasy
-On wygaduje każdemu kogo spotka
-Już każdy wie, nawet twój crush
-Miej nadzieję, że coś z tego będzie
-Kij, dowiedz się, że twój obiekt westchnień cię nawet nie lubi
-Ból wewnętrzny, twoje życie miłosne nie ma sensu, bo zawsze to samo: Rozczarowanie
-Siedź i czekaj aż się odkochasz
-Czekaj, aż znowu się zakochasz, ale tym razem gęba na kłódkę

Avatar Pitrekkk

19 kwietnia, 15:10

@ddawdad: xd

Avatar Pitrekkk

19 kwietnia, 15:15

@ddawdad: powiem ci tak, synku. Miej wypie**olone, zacznij ćwiczyć, bądź ch*jem - polecam.

Avatar kapik006

19 kwietnia, 17:13

@ddawdad: szczera prawda

Avatar TrueStoryGuy

18 kwietnia, 17:45

Mnie niestety nie interesuje miłość. Jeśli mnie odnajdzie to nie będę się opierał, a jak nie to nie będę szukał na siłę.

Avatar Patipat77

18 kwietnia, 20:47

@TrueStoryGuy: To się nazywa zdrowe podejście. Gratuluję

Avatar TrueStoryGuy

18 kwietnia, 22:08

@Patipat77: A dziękuje uprzejmie. Nie czekam na jeden moment. Ja idę z wiatrem. Moją miłością są marzenia, dlatego chce je spełniać.

Avatar Patipat77

19 kwietnia, 15:15

@TrueStoryGuy: Słusznie. Marzenia to jedyna rzecz, którą można bezpiecznie kochać bez wzajemności, a także przestać o nich myśleć i zapełnić lukę nowymi.

Avatar Yuki_hiro_

19 kwietnia, 10:28

To ja tak bardzo xD

Avatar zygzak11

18 kwietnia, 22:10

Czy są przypadki gdzie było się w tak ku***skim frendzone jak ten, ale jednak jakoś się udało? Kolega pyta

Avatar TimekPL123

18 kwietnia, 22:13

@zygzak11: Udało się odpuścić

Avatar darcus

18 kwietnia, 22:19

@zygzak11: Niewielka jest taka szansa.

Avatar zygzak11

Edytowano - 18 kwietnia, 22:30

@darcus: Spoko, powiem mu ;) *odwraca się i płacze*

Avatar darcus

18 kwietnia, 22:34

@zygzak11: Przykro mi :c
Strasznie ci współczuję. Sam w podobnej sytuacji siedziałem jakieś trzy lata.

Avatar zygzak11

18 kwietnia, 22:40

@darcus: To u mnie to już trwa... raz, dwa... Około 5 jeb*nych lat... Ale nadzieja umiera ostatnia 😠

Avatar darcus

18 kwietnia, 23:16

@zygzak11: Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć tyle, że mi najlepiej wyszło odnalezienie się z kimś innym, kto chciał zaakceptować moje uczucie. Wtedy to poprzednie, niespełnione i puste, szybko samo przeminęło.

Avatar Prawilny_guziec

18 kwietnia, 23:08

to jeja czy bravo XD

Avatar BilmoBlampkins

18 kwietnia, 17:20

Sike już mam chłopaka

Avatar Maly_KSIAZE

18 kwietnia, 14:52

i ten niezręczny moment, kiedy uświadamiasz sobie, że kilkanaście dziewcząt wrzuciłeś do friendzone nawet te, które ci się podobały, tylko dlatego, że w głębi siebie jesteś nieśmiały..
..a potem myślisz sobie, że w sumie wyje**ne, bo to, co przyniosło ci życie jest o wiele lepsze niż cokolwiek, co przydarzyło się dawnym przyjaciółkom..
..a przyjacielski seks wyszedł wszystkim na zdrowie
koniec

Avatar rumcajschr

18 kwietnia, 13:37

Dobrze, że ja żyję w celibacie

Avatar sotvidskote

18 kwietnia, 14:15

@rumcajschr: Życie w celibacie nie chroni przed nieseksualnym zakochaniem

Avatar rumcajschr

18 kwietnia, 14:21

Avatar xKotel

18 kwietnia, 10:36

>bądź mno
>przegryw lvl16
>czytasz to
>mówisz sobie
>"życie mnie mnie r*cha"

Avatar Krzyzak_Ball

18 kwietnia, 11:31

@xKotel: życie cię mnie

Avatar Hadesares

18 kwietnia, 10:20

Avatar Vivimorte1

18 kwietnia, 10:01

Avatar Mememasterlv56

18 kwietnia, 09:27

Kurr... w sam środek

Możesz opublikować ten tekst na swojej stronie www (np. blogu).
Odnośnik tekstowy:

Podgląd: 6 oznak, że jesteś we friendzone

Bardzo dużo radości sprawi nam też taki link "Teksty":

Podgląd: Teksty

Sprawdź czy masz wymagane wtyczki, a następnie opisz dokładnie problem najlepiej ilustrując go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Polecane teksty

Z pamiętnika turysty

12 sierpnia.

Przeprowadziliśmy się do naszego nowego domu, Boże, jak tu pięknie! Drzewa wokół wyglądają tak majestatycznie. Wprost nie mogę się doczekać, kiedy pokryją się śniegiem...

Zobacz cały tekst

W biznesie

na świecie : Szanowny kolego, długo nie widzieliśmy się!
u nas : Kope lat, kurwa mać!

Zobacz cały tekst

Hierarchia uczelniana

W skomplikowanych, hierarchicznych strukturach administracyjnych wyższych uczelni łatwo się zgubić. Jeśli chcemy coś załatwić warto wiedzieć, co kto może.

Zobacz cały tekst

20 ciekawostek o Harrym Potterze

Minęło już ponad 20 lat od powstania pierwszej części sagi o znanym czarodzieju. Harry Potter to dzisiaj część popkultury i wspaniałe uniwersum, które kochają ludzie na całym świecie. Czy wiesz o nim wszystko?

Zobacz cały tekst

Czy myślisz jak psychopata?

To jest krótki, prawdziwy test psychologiczny: historia pewnej dziewczyny. Na pogrzebie swojej matki spotyka chłopaka, którego wcześniej nigdy nie widziała. Nieoczekiwanie dostrzega w nim mężczyznę swego życia i w tym samym dniu zakochuje się.

Zobacz cały tekst

30 powodów dla których piwo jest lepsze od kobiety

1. Piwem możesz się rozkoszować każdego dnia w miesiącu.
2. Piwa nie trzeba zapraszać na kolacje.

Zobacz cały tekst