Kultowi zabójcy czasu - najbardziej uzależniające gry przeglądarkowe

Kultowi zabójcy czasu - najbardziej uzależniające gry przeglądarkowe

Czasami siedząc przed komputerem nie mamy czasu na granie w duże produkcje, ale możemy odpalić jakąś małą szybką gierkę. Z pomocą przychodzą nam tytuły przeglądarkowe. Myli się jednak ten, kto myśli że taka gra nie potrafi wciągnąć na długie godziny.

Gry przeglądarkowe są tak zaprojektowane aby dać nam dynamiczną rozrywkę, której nie chcemy przerywać. Oto nasza dziesiątka najbardziej uzależniających gier dostępnych z poziomu przeglądarki.

1. Pryskające BańkiPryskające bańki

Pryskające bańki są prostą grą logiczną opartą o schemat łączenia kolorowych baniek wystrzeliwanych w górę ekranu. Naszym zadaniem jest łączenie bąbelków kolorami. Minimum trzy połączone bańki znikają. Rozgrywka prosta i potwornie wciągająca. Po każdym oddanym strzale pomyślicie sobie, a jeszcze tylko jedna kulka. I tak godziny lecą.

2. Kowbojskie pojedynki

Pojedynek rewolwerowców zawsze wzbudzi emocje. Szczególnie jeżeli sami stajemy przed innym kowbojem i musimy go pokonać odpowiednio szybkim oraz celnym strzałem. W tej prostej grze mierzymy się z innym strzelcem i po upływie odliczania pakujemy w niego cały magazynek. Najpierw będziemy chcieli się odegrać za porażkę, a po chwili zabawa przerodzi się w maksowanie wyniku.

Kowbojskie pojedynki

3. Najtrudniejsza gra świata

Najtrudniejsza gra świata nie nazywa się tak bez przyczyny. W tej zabawie musimy pokonać 30 wymagających poziomów. Pozornie zadanie wydaje się łatwe, ponieważ musimy przejść czerwonym kwadracikiem do pomieszczenia na końcu mapy. Jednak szalejące po lokacji kulki znacząco utrudnią to zadanie. Gra testuje naszą zręczność i cierpliwość. Mimo wielu porażek, za każdym razem chcemy udowodnić sobie, że damy radę.

Najtrudniejsza gra świata

4. Icy Tower

Czy naprawdę musimy przedstawiać Icy Tower? To pozycja kultowa, którą można się cieszyć także na przeglądarkach. Pomysł na zabawę jest bardzo prosty. Musimy wejść jak najwyżej w niekończącej się wieży. Oczywiście prędkość, ograniczona widoczność i przeciwnicy sprawiają, że zadanie nie jest już takie lekkie, ale pozostaje bardzo przyjemne.

Icy Tower

5. 2048

2048 przebojem wdarło się do internetu. Ta gra logiczna wymaga sprawnego łączenia ze sobą cyfr w celu dojścia do tytułowego wyniku. Planszą do gry jest panel 4x4 w obrębie którego poruszamy kostkami z cyframi i liczbami. Ułożenie 2048 nie jest łatwe i po każdej przedwcześnie zakończonej próbie natychmiast chcemy wrócić do układanki.

6. Agar.io

Kolejna pozycja mogąca się pochwalić statusem kultowej. Agar.io pozwala nam się wcielić w kulkę rosnącą przez pochłanianie innych mniejszych kulek. Bajer polega na tym, że nie gramy sami, więc na nas także polują gracze mający większe "postaci" od naszej. Koncepcja banalna, ale tak wciągająca, że nie można się oderwać od ekranu.

Agar.io

7. Zrób drinka

Marzyliście kiedyś o zostaniu perfekcyjnym barmanem potrafiącym przyrządzać najlepsze drinki świata? Jeżeli tak, to Zrób drinka jest właśnie dla Was. Wybieraj alkohole i soki, dowolnie je mieszaj tworząc najbardziej odjechane drinki. Dodajmy, że zachowanie barmana wywoła u Was nie raz salwę śmiechu.

Zrób drinka

8. Milioner bez ręki

Co człowiek poświęci dla uzbierania miliona dolarów? Niektórzy pewnie wszystko. Tak jest z bohaterem gry Milioner bez ręki. Kierujemy zachłannym człowiekiem łapiącym dolary spadające z nieba. W czym trudność zadania? Na drodze stoi pracująca gilotyna. Zdążycie złapać banknoty nim stracicie rękę? Prosta, drastyczna i wymagająca zręczności. Ta gra wciąga.

Milioner bez ręki

9. Zestrzel jabłko

Zabawa w zestrzeliwanie jabłka z głowy kolegi występuje często w bajkach, komiksach i filmach. Prędzej czy później musiała się stać tematem gry. W tej zabawie cel jest jeden. Zestrzelić jabłko z głowy towarzysza. Z każdym udanym strzałem podejmujemy próbę z dalszej odległości. No dalej, kto chce zostać Robin Hoodem?

Zestrzel jabłko

10. Party Hard

Niezła muzyka, bawiące się tłumy i Ty, człowiek którego nie zaproszono na imprezę. Wciel się w szalonego mordercę planującego przemianę domówki w krwawą rzeźnię. Pixel artowa grafika i prosta mechanika. Tytuł wciąga przed monitor na długi czas. Party Hard włączysz żeby zobaczyć, jak się gra, a zostaniesz przy nim, aby dorwać wszystkich imprezowiczów.

Party Hard

Gry przeglądarkowe nie są bardzo skomplikowane, ale w tym ich potęga. Proste zasady, szybka rozgrywka i syndrom jeszcze jednej tury. Powyższa lista prezentuje 10 najbardziej uzależniających tytułów. Gwarantujemy, że pochłoną Wam sporo czasu.

Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Komentarze

Odśwież
Avatar
Konto usunięte

2 sierpnia 2019, 11:51

Admin? A kiedy będą jakieś teksty o tematyce innej niż gry?
Teksty o filmach? Książkach? Zauważyłem, że 17 z wszystkich nowych tekstów dotyczy właśnie gier, jakby robił je ktoś siedzący w piwnicy 24/7.

Avatar
Konto usunięte

2 sierpnia 2019, 13:35

są jeszcze pasty

Avatar TrueStoryGuy

Edytowano - 6 sierpnia 2019, 00:52

Mnie dziwi bardziej, dlaczego tylko admin wybiera tematykę. Może znalazłyby się jakieś zaufane osoby, które byłyby w stanie tworzyć dobre teksty. Zebrać grupę ludzi o ciekawym hobby i wielu zainteresowaniach, którzy mogliby wstawiać jakieś fajne teksty i nie tworzyli jakichś nieodpowiednich treści. Plus mogliby stosować się czasem do propozycji podawanych w komentarzach pod tekstami. Coś w stylu takiej straży nocnej, ale w innej tematyce.

Avatar
Konto usunięte

Edytowano - 6 sierpnia 2019, 13:07

@TrueStoryGuy: Bardzo dobry pomysł. Ale admin znajdzie wymówkę, że "mogą być wulgarne", "mogą być zbyt trudne do wdrożenia" lub "dotyczyć treści kontrowersyjnych". Jeja zaczyna się staczać.

Avatar TrueStoryGuy

6 sierpnia 2019, 13:12

Dlatego to mają być wybrane i zaufane osoby. Najlepiej takie, które nie dostały bana albo już nie dostają, ale to też ciężko powiedziane. Chociaż znając życie i tak mu/im się nie chce tego zrobić. Mogliby w stanie ożywić ten dział dzięki uczestnictwie użytkowników.

Avatar jejapl

9 sierpnia 2019, 13:58

Testowaliśmy różne teksty, ale to właśnie teksty o grach cieszyły się największą popularnością. Chętnie opublikujemy też dobre teksty od użytkowników.

Avatar
Konto usunięte

Edytowano - 11 sierpnia 2019, 17:32

@TrueStoryGuy: Według mnie, mogliby stworzyć post, w którym osoby chcące pisać teksty musiałyby krótko siebie przedstawić, podać swoje zalety (np. umiejętność znalezienia synonimów, czy zainteresowania osoby) i wady (np. zbyt częste używanie wulgaryzmów), napisać dlaczego dana osoba chce pisać teksty i o jakiej tematyce a na końcu zaakceptować, że, gdy zrobi się coś przeciwko zasadom, można zostać zbanowanym oraz udowodnić iż ma się 13+ lat (dla większego bezpieczeństwa). ;)

Avatar TrueStoryGuy

11 sierpnia 2019, 19:34

To akurat głupota i właśnie, dlatego zastosuje słowa dr. Gregorego House’a w tłumaczeniu „wszyscy kłamią”. Tego w internecie nie da się sprawdzić. Wiem jedynie na pewno, że użytkownicy muszą mieć większy wkład, by ten dział mógł dobrze działać. Administracja mogłaby wstawić poczekalnie z czasowym limitem tekstów (powiedzmy do 5 na dobę). Chociaż to chyba nie jest najlepszy pomysł.

Avatar
Konto usunięte

11 sierpnia 2019, 17:47

Mógłbym polecić wam propozycję gry, którą moglibyście tutaj dodać. ;)

Podobały mi się gry kuchenne "Papa Louie" oraz inne klasyki, a poza 'jeja.pl', POKOCHAŁEM trylogię gry "Mardek" oraz innych gier typu RPG. Byłbym uradowany, gdybym mógł ponownie zagrać w nie tutaj, a wręcz w 7 niebo wzięty, jakby jeszcze miały one możliwość odbioru swojego ekwipunku i zapisu z poprzedniej części gry (np. odblokowane/kupione mikstury z Mardek 2 do Mardek 3, gdy gracz odblokowałby Battle Arena w Mardek 2 byłaby ona dostępna w Mardek 3). Oczywiście zrozumiem jeżeli nie będzie możliwości, by tą grę umieścić tu, lecz zawsze na stronach z grami, na tej grze były prawie, że tylko pozytywne komentarze.

Avatar ddawdad

4 sierpnia 2019, 11:23

Czy Party Hard nie jest też dostępne w normalnej dystrybucji?(Steam, GOG itd.)

Avatar Henzej

4 sierpnia 2019, 15:02

@ddawdad: Jest, ale tutaj mamy tylko jeden z poziomów

Avatar DeMajkel

3 sierpnia 2019, 10:00

Balony, n game, fishy, miecze i sandały, bowman, yeti na lodzie, pacxon, mario, ognisty chłopak i wodna dziewczyna, shift

Avatar
Konto usunięte

2 sierpnia 2019, 12:04

gry kuchenne Papa's ,

kaktus McCoy 1 i 2

Avatar mikinibi

2 sierpnia 2019, 11:23

Przez całe moje życie nie grałem chyba tylko w 10

Avatar BilmoBlampkins

2 sierpnia 2019, 10:39

Nie

Możesz opublikować ten tekst na swojej stronie www (np. blogu).
Odnośnik tekstowy:

Podgląd: Kultowi zabójcy czasu - najbardziej uzależniające gry przeglądarkowe

Bardzo dużo radości sprawi nam też taki link "Teksty":

Podgląd: Teksty

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Polecane teksty

Nauczka

Dwaj Australijczycy w wieku 28 i 21 lat poszli nocą z nożami, by dąć nauczkę pewnemu osobnikowi mieszkającemu w przyczepie pod Brisbane.

Zobacz cały tekst

Kanar

Kumpel mi opowiadał o zdarzeniu w olsztyńskim MPK. Kanar sprawdza bilety. Koleś nie miał i mówi do niego:
- Panie, nie tamujmy ruchu, wyjdźmy z autobusu i pan mnie spokojnie spisze.

Zobacz cały tekst

Grecki filozof

Jeden z filozofów greckich został skazany na karę śmierci. Dano mu jednak szansę uratowania życia poprzez wyciągnięcie z urny białej kuli, podczas gdy druga z umieszczonych w urnie kul - czarna - skazywała go na wykonanie wyroku.

Zobacz cały tekst

Westifobia - strach przed ubraniami

Pewnie słyszałeś kiedyś o takich fobiach, jak lęk przed pająkami (arachnofobia), wężami (ofidiofobia) czy strach przed przebywaniem na otwartej przestrzeni. Jednak niewiele osób zetknęło się z terminem „westifobia”. Co to takiego?

Zobacz cały tekst

Jak rozluźnić się w biurze?

Gra "jak się rozluźnić" w biurze, system punktowy na zasadzie: "nie, na TO nie masz odwagi"

Zobacz cały tekst

My, dzieci tamtych rodziców

Ja, moi bracia i reszta naszej ulicy spędzaliśmy dzieciństwo na obrzeżach małego miasteczka - właściwie na wsi. Byliśmy wychowywani w sposób, który psychologom śni się zazwyczaj w koszmarach zawodowych, czyli patologiczny.

Zobacz cały tekst