#TrashTag Challenge – podejmiesz wyzwanie?

#TrashTag Challenge – podejmiesz wyzwanie?

Znajdź zaśmiecone miejsce, posprzątaj je i wrzuć do sieci zdjęcie przed i po! #TrashTag Challenge to nowe wyzwanie, które od miesiąca podbija internet. Akcja ma na celu ratowanie środowiska. W końcu coś pożytecznego!

Jeden wpis

Wszystko zaczęło się od jednego wpisu. Byron Roman, przejęty losem naszej planety, postanowił zachęcić ludzi do zbierania śmieci. Opublikował na Facebooku dwa zdjęcia: na pierwszym było widać, jak siedzi na zanieczyszczonej polanie, a na drugim – jak dokładnie ją wysprzątał. Podpisał je tak:  

- Oto nowe wyzwanie dla wszystkich znudzonych nastolatków. Zrób zdjęcie terenu, który wymaga posprzątania, a następnie zrób zdjęcie po tym, jak coś z tym zrobiłeś i opublikuj.

Byron Roman dał dobry przykład i rzucił wyzwanie, które podjęło wielu ludzi na całym świecie.

Kto posprzątał więcej?

Walka na worki? To się dzieje naprawdę! W akcję włączyły się osoby sławne, dziennikarze, a przede wszystkim internauci. Zaczęli nawet organizować grupowe zbieranie śmieci, żeby móc popisać się imponującym wynikiem w social mediach. Przynajmniej jest się czym chwalić!

Wyzwanie dotarło też do Polski. Harcerze z Warszawy wysprzątali skwer na Bródnie, a efekty swojej pracy wrzucili do sieci. No bo kto, jak nie oni?

Moc internetu

#TrashTag Challenge pokazuje, jak potężną siłą jest internet i jak wiele może zdziałać jedna osoba. Czasami kontrowersyjne spoty i plakaty nie wystarczą, by zmobilizować ludzi do działania. Wpis Byrona pokazał, że za zwykłym wyzwaniem w social mediach może stać coś więcej: dobro naszej planety.


A Ty co sądzisz na ten temat? Ktoś z Twoich znajomych dołączył do akcji #TrashTag Challenge?

Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Komentarze

Odśwież
Avatar arceus1

Edytowano - 10 kwietnia 2019, 16:49

Dla wszystkich którzy na wszystko muszą narzekać że no lepiej by byo jak by bez tego celendza dali bo celendze są glupie!!!1111
Chodzi o to żeby zachęcić młodzież, jak widać tagie challenge działają a wy jeszcze narzekacie. Cel uświęca środki

Avatar Grzechoooo

10 kwietnia 2019, 22:38

@arceus1: Otóż cel nie uświęca środków, nigdy w życiu, ale to tutaj to wykorzystanie obecnych trendów, dostosowanie się do dzisiejszej młodzieży i jej sposobu myślenia.

Avatar kacp80

29 maja 2021, 19:37

@Grzechoooo: Mam nadzieję że nie mówisz o każdym

Avatar InfiniteTheJackal

9 kwietnia 2019, 23:42

Lepiej by było gdyby ludzie robili to z chęci pomocy a nie dla challange. Swoją drogą to cała idę challange jest zje**na:
-Hej ziomedzgi dziś przeleje 10 złotych! Tak naprawdę, aż DZIESIĘĆ ZŁOTYCH! Na organizację charytatywna! Ale najpierw założę sobie kondona na ryj a wy macie wbić 100 tysięcy łapek w górę!
Albo lepsze:
- Hej, ziemanko ziomedzgi, dzisiaj będę robic pompki f pokszywah i jednocześnie mój kameżysta bedzie mnie polewal zimnom wodom z wiadra. Nazdębny szalony czelencz jak wbijecie miliard łabek w górę i kupicie 100 000 koszuleg z mojego sklepu.
(Błędy ortograficzne mają sparodiować i h sposób mówienia bo większość z nich nie umie nawet powiedzieć prostego zdania.

Avatar norek00

10 kwietnia 2019, 15:05

@InfiniteTheJackal: No niestety, taka InStAgIRl bez słowa "CHaLENDŻ" nie przeczytała by nawet kawałka tego tekstu, a tutaj wygrywa pogoń za lajkami

Avatar welpa44

9 kwietnia 2019, 18:51

Dużo lepsze niż inne jakieś głupie wyzwania typu ice bucket challenge. Popieram

Avatar
Konto usunięte

9 kwietnia 2019, 22:13

@welpa44: Ice Bucket zasadniczo nie było takie głupie. Problem był w tym, że nikt tak naprawdę nie wiedział o co rzeczywiście w nim chodzi i dlaczego to zostało zapoczątkowane xD

Avatar Dark_Dante

9 kwietnia 2019, 11:04

Wersja dla leniwych: znajdź czyste miejsce, zrób zdjęcie, wywal syf z okolicznego śmietnika, znowu zdjęcie, a potem wstaw w odwrotnej kolejności.

Inicjatywa słuszna, ale niektórzy dla tej swojej mikro "sławy" w internecie zrobią wiele małym nakładem. I podany wyżej scenariusz mógłby się zdarzyć.

Avatar ddawdad

9 kwietnia 2019, 09:25

Jak tak bardzo zależy im na dobru naszej planety, to niech robią to zawsze bez tego wyzwania...

Avatar Nexud

9 kwietnia 2019, 10:34

@ddawdad: Przypadkiem nie chodzi o zachęcania do tego młodych? Nie wydaje mi się żeby aż tylu ludzi zrzucało na siebie wiadro wody czy jadło łyżkę cynamony gdyby nie dopisek "Challenge".

Avatar Memeforteca

9 kwietnia 2019, 09:47

Avatar kierowca_lodowki

9 kwietnia 2019, 08:30

Możesz opublikować ten tekst na swojej stronie www (np. blogu).
Odnośnik tekstowy:

Podgląd: #TrashTag Challenge – podejmiesz wyzwanie?

Bardzo dużo radości sprawi nam też taki link "Teksty":

Podgląd: Teksty

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Polecane teksty

Ciąg dalszy znanej historii

Poza pracą etatową przyjmuję w gabinecie psychologicznym. Na drzwiach jest tabliczka z napisem "proszę poczekać", by w trakcie jakichś trudnych dla pacjenta chwil ktoś nie walił w drzwi. Kiedy zdarza mi się okienko między wizytami...

Zobacz cały tekst

Zadania maturalne dla dresa

1. Jevgienij posiada AK-47 z magazynkiem na 30 kul. Wystrzeli swoje 13 kul za każdym razem gdy naciska na spust. Ile razy może wystrzelić zanim bedzie musiał zmienić magazynek?

Zobacz cały tekst

Ciekawostki z Polski i świata

10 milionów Polaków pali papierosy, 5 milionów z nich pali od ponad 20 lat.

12,3 mln Polaków (tych pracujących) ma na utrzymaniu resztę społeczeństwa czyli ponad 25 mln osób.

Zobacz cały tekst

Masz problemy z komputerem - dzwoń do serwisu

Klient: Więc ten modem pozwoli mi się podłączyć do Internetu, tak?
Sprzedawca: Tak, oczywiście.
Klient: Ale to jest najnowsza wersja Internetu, prawda?
Sprzedawca: Eeeee... uhm... no tak...

Zobacz cały tekst

Z pamiętnika prawdziwego mężczyzny 2

PONIEDZIAŁEK
I znowu zaczyna się kolejny tydzień. Zawsze zastanawiałem się nad różnicą między mózgiem kobiety i mężczyzny i w końcu doszedłem do jakiegoś wniosku...

Zobacz cały tekst

Cytaty z babskiego forum

Na początku było miło i kulturalnie... a teraz jesteśmy prawie dwa lata po ślubie i po czterech latach znajomości i mój mąż potrafi:
Pierdnąć bez żenady...

Zobacz cały tekst