#TrashTag Challenge – podejmiesz wyzwanie?

#TrashTag Challenge – podejmiesz wyzwanie?

Znajdź zaśmiecone miejsce, posprzątaj je i wrzuć do sieci zdjęcie przed i po! #TrashTag Challenge to nowe wyzwanie, które od miesiąca podbija internet. Akcja ma na celu ratowanie środowiska. W końcu coś pożytecznego!

Jeden wpis

Wszystko zaczęło się od jednego wpisu. Byron Roman, przejęty losem naszej planety, postanowił zachęcić ludzi do zbierania śmieci. Opublikował na Facebooku dwa zdjęcia: na pierwszym było widać, jak siedzi na zanieczyszczonej polanie, a na drugim – jak dokładnie ją wysprzątał. Podpisał je tak:  

- Oto nowe wyzwanie dla wszystkich znudzonych nastolatków. Zrób zdjęcie terenu, który wymaga posprzątania, a następnie zrób zdjęcie po tym, jak coś z tym zrobiłeś i opublikuj.

Byron Roman dał dobry przykład i rzucił wyzwanie, które podjęło wielu ludzi na całym świecie.

Kto posprzątał więcej?

Walka na worki? To się dzieje naprawdę! W akcję włączyły się osoby sławne, dziennikarze, a przede wszystkim internauci. Zaczęli nawet organizować grupowe zbieranie śmieci, żeby móc popisać się imponującym wynikiem w social mediach. Przynajmniej jest się czym chwalić!

Wyzwanie dotarło też do Polski. Harcerze z Warszawy wysprzątali skwer na Bródnie, a efekty swojej pracy wrzucili do sieci. No bo kto, jak nie oni?

Moc internetu

#TrashTag Challenge pokazuje, jak potężną siłą jest internet i jak wiele może zdziałać jedna osoba. Czasami kontrowersyjne spoty i plakaty nie wystarczą, by zmobilizować ludzi do działania. Wpis Byrona pokazał, że za zwykłym wyzwaniem w social mediach może stać coś więcej: dobro naszej planety.


A Ty co sądzisz na ten temat? Ktoś z Twoich znajomych dołączył do akcji #TrashTag Challenge?

Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Komentarze

Odśwież
Avatar arceus1

Edytowano - 10 kwietnia, 16:49

Dla wszystkich którzy na wszystko muszą narzekać że no lepiej by byo jak by bez tego celendza dali bo celendze są glupie!!!1111
Chodzi o to żeby zachęcić młodzież, jak widać tagie challenge działają a wy jeszcze narzekacie. Cel uświęca środki

Avatar Grzechoooo

10 kwietnia, 22:38

@arceus1: Otóż cel nie uświęca środków, nigdy w życiu, ale to tutaj to wykorzystanie obecnych trendów, dostosowanie się do dzisiejszej młodzieży i jej sposobu myślenia.

Avatar InfiniteTheJackal

9 kwietnia, 23:42

Lepiej by było gdyby ludzie robili to z chęci pomocy a nie dla challange. Swoją drogą to cała idę challange jest zje**na:
-Hej ziomedzgi dziś przeleje 10 złotych! Tak naprawdę, aż DZIESIĘĆ ZŁOTYCH! Na organizację charytatywna! Ale najpierw założę sobie kondona na ryj a wy macie wbić 100 tysięcy łapek w górę!
Albo lepsze:
- Hej, ziemanko ziomedzgi, dzisiaj będę robic pompki f pokszywah i jednocześnie mój kameżysta bedzie mnie polewal zimnom wodom z wiadra. Nazdębny szalony czelencz jak wbijecie miliard łabek w górę i kupicie 100 000 koszuleg z mojego sklepu.
(Błędy ortograficzne mają sparodiować i h sposób mówienia bo większość z nich nie umie nawet powiedzieć prostego zdania.

Avatar norek00

10 kwietnia, 15:05

@InfiniteTheJackal: No niestety, taka InStAgIRl bez słowa "CHaLENDŻ" nie przeczytała by nawet kawałka tego tekstu, a tutaj wygrywa pogoń za lajkami

Avatar welpa44

9 kwietnia, 18:51

Dużo lepsze niż inne jakieś głupie wyzwania typu ice bucket challenge. Popieram

Avatar Laquer

9 kwietnia, 22:13

@welpa44: Ice Bucket zasadniczo nie było takie głupie. Problem był w tym, że nikt tak naprawdę nie wiedział o co rzeczywiście w nim chodzi i dlaczego to zostało zapoczątkowane xD

Avatar Dark_Dante

9 kwietnia, 11:04

Wersja dla leniwych: znajdź czyste miejsce, zrób zdjęcie, wywal syf z okolicznego śmietnika, znowu zdjęcie, a potem wstaw w odwrotnej kolejności.

Inicjatywa słuszna, ale niektórzy dla tej swojej mikro "sławy" w internecie zrobią wiele małym nakładem. I podany wyżej scenariusz mógłby się zdarzyć.

Avatar ddawdad

9 kwietnia, 09:25

Jak tak bardzo zależy im na dobru naszej planety, to niech robią to zawsze bez tego wyzwania...

Avatar Nexud

9 kwietnia, 10:34

@ddawdad: Przypadkiem nie chodzi o zachęcania do tego młodych? Nie wydaje mi się żeby aż tylu ludzi zrzucało na siebie wiadro wody czy jadło łyżkę cynamony gdyby nie dopisek "Challenge".

Avatar Memeforteca

9 kwietnia, 09:47

Avatar kierowca_lodowki

9 kwietnia, 08:30

Możesz opublikować ten tekst na swojej stronie www (np. blogu).
Odnośnik tekstowy:

Podgląd: #TrashTag Challenge – podejmiesz wyzwanie?

Bardzo dużo radości sprawi nam też taki link "Teksty":

Podgląd: Teksty

Sprawdź czy masz wymagane wtyczki, a następnie opisz dokładnie problem najlepiej ilustrując go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Polecane teksty

Test dla nowych pracowników

1. Zamknąć nowych pracowników w pokoju z 400 cegłami.
2. Zamknąć drzwi.
3. Zostawić ich na 6 godzin.

Zobacz cały tekst

W biznesie

na świecie : Szanowny kolego, długo nie widzieliśmy się!
u nas : Kope lat, kurwa mać!

Zobacz cały tekst

Mistrzowie teleturniejów

Pytanie: Jaką wspólną nazwę noszą popularny batonik i rzymski bóg wojny?
Odpowiedz: Snickers

Zobacz cały tekst

Co zrobić, by Twój dzień stał się dłuższy

Niby każdy z nas wie, że dzień ma 24 godziny, godzina składa się z 60 minut, a minuta z 60 sekund i tak dalej... Jednak poczucie czasu każdego z nas jest indywidualne i zmienia się w trakcie całego życia. Sprawdź, jak prowadzić skuteczną grę ze swoim umysłem i sprawić, aby Twój dzień stał się dłuższy!

Zobacz cały tekst

Komentarze sportowe

1. "Jadą. Cały peleton, kierownica koło kierownicy, pedał koło pedała".
2. "Pani Szewińska nie jest już tak świeża w kroku, jak dawniej"- Bohdan Tomaszewski.
3. "Puścił Bąka lewą stroną" - Dariusz Szpakowski.

Zobacz cały tekst

Zły dzień

Często zdarza się nam mieć zły dzień. I bardzo chcemy się na kimś wyżyć. Tak, to się naprawdę zdarza. Ale moim zdaniem zbyt często wyżywamy się na bliskich i znajomych, podczas gdy o wiele lepiej jest wyładować stress na kimś zupełnie obcym.

Zobacz cały tekst