Najlepsze zawody dla osób nieśmiałych

Najlepsze zawody dla osób nieśmiałych

Od hałasu w biurze, wolisz swój pokój, a do pracy najchętniej chodziłbyś w piżamie? Brzmi idealnie! Nie trzeba z nikim rozmawiać, opowiadać o sobie, a przede wszystkim wychodzić z ukochanej strefy komfortu. Niestety rzeczywistość nie jest taka prosta. Nieśmiałość może stanowić duży problem w życiu zawodowym. Zanim jednak zaczniesz się martwić o to, czy poradzisz sobie w przyszłej pracy, sprawdź listę zawodów, które mogą okazać się idealne dla Ciebie!

1. Programista lub grafik

Tylko Ty i Twój projekt? Bingo! Programiści i graficy spędzają dużo czasu w samotności, myśląc, a potem realizując to, co mają do wykonania. Nie muszą prowadzić z nikim „small talków” i mogą pracować o każdej porze dnia i nocy, a to napędza ich kreatywność. A przy okazji dobrze im płacą!

2. Technik laboratoryjny

Lubisz rozkładać wszystko na czynniki pierwsze? Na pewno świetnie sprawdzisz się w roli technika laboratoryjnego! Do jego obowiązków należy m.in. przeprowadzanie badań i analizowanie wyników, oczywiście z dużą dokładnością. Jeśli jesteś skrupulatny i wolisz pracować samodzielnie, a przy tym chcesz poszerzać wiedzę w dziedzinie medycy, aplikuj do laboratorium. Ciche pomieszczenie, spokój, Ty i próbki… Może warto spróbować?

3. Copywriter

Nie lubisz wychodzić z domu, a w biurze masz problem ze skupieniem? Dobrym wyjściem może okazać się praca zdalna. Jeśli lubisz pisać i masz lekkie pióro, spróbuj w copywritingu. Twoim zadaniem będzie tworzenie różnych tekstów na zlecenie. Gdy zabraknie Ci weny, zawsze możesz wstawić pranie albo zrobić obiad. W końcu sam ustalasz swój czas pracy!

4. Archiwista

Wszystkie miejsca, w których przechowuje się ważne dokumenty, potrzebują archiwisty. Są to np. muzea, biblioteki, sądy czy instytucje państwowe. Jeśli jesteś samodzielny i dbasz o porządek, polubisz tę robotę! Zero pracy zespołowej, tylko Ty i dokumenty, które trzeba posegregować.

5. Opiekun zwierząt

Lepiej dogadujesz się ze zwierzętami niż z ludźmi i lubisz pomagać? Zostań wolontariuszem w schronisku albo zatrudnij się w zoo! Praca ze zwierzętami przynosi wiele radości, uspokaja i rozwija umiejętności komunikacyjne. Może któregoś dnia poczujesz, że wcale nie jesteś tak nieśmiały, jak myślałeś!

Nieśmiałość nie jest wadą. Na pewno czasami utrudnia życie, ale w sprzyjających warunkach może stać się Twoim sprzymierzeńcem. Jeśli dobrze wybierzesz swój przyszły zawód i odpowiednio się do niego przygotujesz, bez problemu rozwiniesz skrzydła. W końcu nawet sam Darwin panicznie bał się przemówień publicznych, a nie przeszkodziło mu to trwale zapisać się na kartach historii. I to jak!

Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Komentarze

Odśwież
Avatar Feliks_UwU

22 czerwca 2019, 22:14

O tak, grafik :v

Avatar ZnawcaLiteraturyPolskiej

7 maja 2019, 20:15

Tekst którego nie chcemy, ale który potrzebujemy

Avatar Wilczyca_wiki

26 kwietnia 2019, 20:33

już dawno chciałam zostać opiekunką zwierząt ;D

Avatar chupacabra001

Edytowano - 24 kwietnia 2019, 13:52

Ja mam lepszą propozycję - handlowiec.
Co sie człek nastresuje to jego. Ale nieśmiałość należy zwalczać, a nie ją w sobie pogłębiać poprzez zamknięcie się w piwnicy. Człek przeboleje ten rok pracy z ludźmi i od razu życie bez nieśmiałości jest prostsze.

Aha - co do programisty to niezupełnie... Programista MUSI umieć pracować w grupie, o ile projekt to coś bardziej ambitnego niż kalkulator... I to właśnie tym najlepiej płacą. No i do tego to trza mieć łeb, większość ludzi się do tego zawodu nie nadaje, nawet introwertyków

Avatar SharpNeedle

24 kwietnia 2019, 14:26

@chupacabra001: o ku*wa ty jeszcze masz konto

Avatar chupacabra001

24 kwietnia 2019, 15:21

@SharpNeedle: No ba. Konta nie usunę, nawet jak odejdę. Jeśli zniknie - to to nie ja

Avatar XxkillerxX

24 kwietnia 2019, 16:10

@chupacabra001: Dokładnie nie rozumiem po co usuwać konto lol

Avatar Ameron

24 kwietnia 2019, 19:13

@chupacabra001: Jakby się uprzeć można robić strony internetowe na zlecenia, to też trochę "programowanie" :v
W sumie, pisanie nie tak złożonych gier też jest możliwe w pojedynkę, ale trzeba do tego dużo samozaparcia no i nie jest to płatna praca, dopiero gdy ukończy się grę ma się zysk ze sprzedaży. Dobrym przykładem takiej gry jest stardew valley, albo początkowo pisany w pojedynkę... Minecraft.

Avatar chupacabra001

25 kwietnia 2019, 13:42

@Ameron: Tak, masz rację. Ale większość takich projektów kończy jako darmowe gry online, albo ewentualnie coś na Androida gdzie jest zysk z reklam - chociaż to przeważnie kwoty pokroju czteropak piwa na miesiąc.
Tak samo jak mało która książka jest petardą pokroju wiedźmińskiej sagi. Tu trza umieć się wybić.
Największe szanse na wybicie się mają te ogromne projekty, co by nie było. I tam programista jest jednym ze stu trybików.

A strony internetowe... Albo mamy proste stronki które zrobi nawet gimnazjalista (kiepski pieniądz), albo mamy projekty nad którym siedzi trójka ludzi. Programista backendowy, frontendowy i grafik.

Avatar TrueStoryGuy

25 kwietnia 2019, 19:10

@chupacabra001: Jakoś handlowiec mi się kojarzy z takim snobem co wyłudza pieniądze od ludzi, a sam nawet grosza nie da. W większości przypadków z takimi osobami nie da się dogadać. Tylko nerwy strzępią. Tym bardziej, że w tej pracy musisz być na siłę miły dla innych oraz na wszelaki sposób próbować zachęcić klientów do kupna. Jak już to nauczyciel, polityk, aktor, mówca ma pracę wymagającą kontaktu międzyludzkiego i jest według mnie dość dobrym przykładem (lub powinien być... no oprócz polityków) dla społeczeństwa.

Avatar XxkillerxX

Edytowano - 25 kwietnia 2019, 19:21

@TrueStoryGuy: Jak miły natrętny i wqrwiający że ludzie chcą zrzucić cię ze schodów

Avatar TrueStoryGuy

Edytowano - 25 kwietnia 2019, 19:26

@XxkillerxX: Handlowiec to istota niewiarygodna i nieobliczalna. Radzę zachować ostrożność i przygotować dużo cytryn, ponieważ te istoty wykazują pewną słabość na sok z cytrusów. Uważaj, bo jest on/ona również niebezpieczna pod względem zdrowia psychicznego. Nawiązanie jakichkolwiek dłuższych kontaktów może spowodować wielkie szkody na ciele, umyśle, a także zniszczenie twoich światopoglądów oraz wyznań i idee. Twoje życie nie będzie już takie same.

Avatar XxkillerxX

25 kwietnia 2019, 19:42

@TrueStoryGuy: good one

Avatar chupacabra001

Edytowano - 25 kwietnia 2019, 22:38

@TrueStoryGuy: Pracowałeś kiedykolwiek jako handlowiec? Czy po prostu pie**olisz dla samego pie**olenia?

Avatar TrueStoryGuy

25 kwietnia 2019, 22:39

@chupacabra001: Nie jako handlowiec, ale miałem z tym styczność.

Avatar chupacabra001

25 kwietnia 2019, 22:40

@TrueStoryGuy: A ja onegdaj jako handlowiec. I powiem krótko - pie**olisz farmazony. Czy ja kiedukolwiek sprawiałem wrażenie miłego na siłę?

Avatar TrueStoryGuy

25 kwietnia 2019, 22:50

@chupacabra001: Czasem... tak, jak najbardziej. Tego się nie pokazuje na pewno na portalach, ale jednak nawet tutaj czasem to widać. Wiesz obsługa klienta to bardzo ważna sprawa i dobrze zrobić pierwsze dobre wrażenie to musisz przyznać. Ponieważ masz z tym styczność i to dość dużą można powiedzieć, że masz to w pewien sposób wpojone, jesteś przyzwyczajony do bycia miłym nawet choćby na siłę jeśli tego potrzebujesz oczywiście. Po prostu przyzwyczajenie i rutyna pracy.

Avatar chupacabra001

Edytowano - 25 kwietnia 2019, 22:54

@TrueStoryGuy: To nie jest nic nadzwyczajnego. Zwykłe "dzień dobry", " czy mógłbym w czymś doradzić?" i "dziękuję bardzo, do widzenia".
Natomiast powiem jedno. Handel w branży IT to użeranie się z całą masą roszczeniowych dziadów. I tu się kończy miłe traktowanie. Tu się wali pięścią w stół i każe wypi***alać za drzwi.

Nie jestem z tego dumny, ale zdarzyło mi się podnieść głos na klienta. I to za aprobatą szefostwa, bo np trafił się wyłudzacz

Avatar TrueStoryGuy

25 kwietnia 2019, 23:11

@chupacabra001: Nie wiem, twoja sprawa jak postępujesz. Niektórzy klienci nie są warci uwagi co prawda, ale nie można od tak sobie tracić potencjalnych klientów. Jeśli chodzi o te zwroty to jest zwykła kultura i dobre wychowanie. Bardziej mi chodzi o brak wulgaryzmów i wstrzymywanie negatywnych emocji oraz racjonalne postępowanie (mam na myśli jakiegoś typu pomoc) względem innych osób (powiedzmy podanie ręki (w zależności od przypadku, nie zawsze) czy zaproponowanie kawy). Chodzi tu o szacunek, który powinniśmy zachować dla każdego, a wielu nie potrafi nawet tego zrobić. Od razu lecą z pyskiem, hałasują lub przeklinają jakby to miało jakikolwiek sens. Oczywiście zachowanie swoją stroną, a negocjacje swoją. Handlowcy zawsze stawiają na swoim i często ceny są bardziej korzystne dla nich niż klienta. Ale co ja tam będę mówił skoro sam wiesz o co chodzi. Sam znasz swój zawód, więc wiesz kim jesteś. Ja nie będę ciebie opisywał. Po prostu mówię o handlowcach z mojego doświadczenia oraz określam typowego człowieka tego typu/zawodu. To czy dla ciebie wygląda to inaczej to już twoja sprawa.

Avatar chupacabra001

25 kwietnia 2019, 23:32

@TrueStoryGuy: Ale chwila. Ja mówię o handlowcu w sklepie, gdzie są stałe ceny. Ja tam żadnych rabatów nigdy nie udzielałem. Kawy też nie podawałem, to nie salon samochodowy xd Mówię od początku o zwykłym staniu za ladą i obsłudze klienta który przychodzi z jakąś sprawą. Żadnych negocjacji, ino czasem zasugerowanie co kupic i czemu.

Avatar TrueStoryGuy

25 kwietnia 2019, 23:40

@chupacabra001: .... To je przecie inaczej kasjer co nie? Może inaczej też doradca sklepowy, ale najpoprawniej to po prostu sprzedawca. Ja miałem na myśli jakieś transakcje biznesowe, między przedsiębiorcami czy może sprzedaż na zlecenie, bo z tym tylko kojarzy mi się typowy handlowiec... Dobra nie ważne...

Avatar chupacabra001

25 kwietnia 2019, 23:47

@TrueStoryGuy: Handlowiec to po prostu ten co handluje* :P A kasjer to tylko robi pikachu i zbiera hajs.

*tu mam na myśli cały proces handlu - zamawianie towaru/zgłaszanie braków, ogarnianie dokumentów PZ, WZ, WmE, KW, KP, FV wszelkiej maści, prawa gwarancyjnego, doradzanie klientom, wciskanie towaru...

Avatar NightFox

Edytowano - 25 kwietnia 2019, 11:18

Oj nie byłabym pewna czy np. grafik to praca dla nieśmiałych. Samo rysowanie może i tak, ale zlecenia nie spadają z nieba i trzeba nieźle się nagadać żeby coś znaleźć. A potem stale omawiać projekt z klientem i wprowadzać poprawki. Albo potrafić im powiedzieć, że comic sans na tęczowym tle to zły pomysł. Co do reszty zawodów - nie wiem, ale wiem że często dana praca polega głównie na czymś innym niż się wydaje.

Avatar Smerf_Przegryw

25 kwietnia 2019, 01:04

Przynajmniej jeden artykuł w necie, który nie wykazał, że jestem nieuleczalnie chora i przyda się w życiu

Avatar taken1

24 kwietnia 2019, 18:38

ja szukałem copywriting ale absolutnie nic nie ma poza ameryką coś ktoś na to jest w stanie podpowiedzieć?

Avatar marian_maczeta

24 kwietnia 2019, 20:27

@taken1: Możesz poszukać pod "kreatywne pisanie" albo "redaktor" - czasami ktoś woli napisać po polsku ;)

Avatar taken1

24 kwietnia 2019, 20:30

@marian_maczeta: problem w tym że szukałem XD w prawdzie nie dla siebie ale ciekaw jestem czy moze ktos tutaj robi to i ma jakieś rady jak zacząć

Avatar
Konto usunięte

24 kwietnia 2019, 20:07

bezrobotny

Avatar DeadShoot

24 kwietnia 2019, 16:49

I tak chciałem zostać grafikiem

Avatar sliwak2001

Edytowano - 24 kwietnia 2019, 16:03

Laboratorium <3

Możesz opublikować ten tekst na swojej stronie www (np. blogu).
Odnośnik tekstowy:

Podgląd: Najlepsze zawody dla osób nieśmiałych

Bardzo dużo radości sprawi nam też taki link "Teksty":

Podgląd: Teksty

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Polecane teksty

Ciekawostki z Polski i świata

10 milionów Polaków pali papierosy, 5 milionów z nich pali od ponad 20 lat.

12,3 mln Polaków (tych pracujących) ma na utrzymaniu resztę społeczeństwa czyli ponad 25 mln osób.

Zobacz cały tekst

Z pamiętnika przedszkolaka

...dzisiaj znów mama zaprowadziła mnie do przedszkola, chociaż całą drogę musiała mnie ciągnąć. Czy ci dorośli naprawdę nie mogą zrozumieć, że człowiek czasami pragnie odpocząć od tego wrzasku i ciężkiej harówki.

Zobacz cały tekst

Pilot samolotu

Jesteś Pilotem Samolotu, Samolot leci do Warszawy i wysiada 10 osób, a wsiada 40 osób, następnie leci do Londynu i wsiada 100 osób, a wysiada 1 osoba, później leci do Nowego Jorku i wysiada 5 osób, a wsiada 20 osób.

Zobacz cały tekst

50 powodów dla których warto być facetem

1. Rozmowy telefoniczne załatwiasz w ciągu 30 sekund.
2. Większość osób występujących w filmach po*no to kobiety.

Zobacz cały tekst

Test dla nowych pracowników

1. Zamknąć nowych pracowników w pokoju z 400 cegłami.
2. Zamknąć drzwi.
3. Zostawić ich na 6 godzin.

Zobacz cały tekst

Co zrobić, by Twój dzień stał się dłuższy

Niby każdy z nas wie, że dzień ma 24 godziny, godzina składa się z 60 minut, a minuta z 60 sekund i tak dalej... Jednak poczucie czasu każdego z nas jest indywidualne i zmienia się w trakcie całego życia. Sprawdź, jak prowadzić skuteczną grę ze swoim umysłem i sprawić, aby Twój dzień stał się dłuższy!

Zobacz cały tekst