Minecraft - TOP 5 najbardziej spektakularnych budowli

Minecraft - TOP 5 najbardziej spektakularnych budowli

Niezmierzony wirtualny świat, który można do woli eksplorować i modyfikować. Liczy się przetrwanie. Minecraft to nie tylko „gra dla dzieciaków, w której buduje się z klocków”. To prawdziwy raj dla budowniczych, którzy stają się prawdziwymi artystami. Oni nie mierzą czasu, tylko zatapiają się w grze i zgodnie z planem dopieszczają każdy szczegół swojego projektu. A ogranicza ich tylko jedno: własna wyobraźnia. Przed Tobą TOP 5 najbardziej spektakularnych budowli w Minecrafcie!

1. World Trade Center

11 września 2001 roku. Chyba każdy z nas pamięta ten dzień. Jeden z graczy Minecrafta postanowił odtworzyć legendarne dwie wieże World Trade Center w wirtualnym świecie. Wyglądają imponująco!

2. Koloseum

Ogromny amfiteatr w Rzymie, pamiętający jeszcze krew gladiatorów. Koloseum, jedna z najwspanialszych budowli antycznych, również zasłużyła na uwagę budowniczych Minecrafta.

3. Katedra Notre-Dame

Turyści uwielbiają Paryż, a Notre-Dame to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie. Niestety gotycką katedrę spotkał ostatnio przykry los. Na szczęście zniszczony w pożarze dach można odbudować w grze!

4. Gwiazda Śmierci

A teraz coś dla fanów SW: Gwiazda Śmierci w całej okazałości! Ktoś musiał się nieźle napracować, żeby stworzyć taką replikę. Robi wrażenie, co?

5. Hogwart

Wśród spektakularnych budowli wylądował też Hogwart. Szkoła Magii i Czarodziejstwa w takiej wersji to prawdziwa gratka dla miłośników Harrego Pottera.

Dzisiaj Minecraft to prawdziwy fenomen. Co sprawiło, że ta prosta gra odniosła tak wielki sukces? Być może brak konkretnego celu i nieograniczone możliwości przestrzenne, sprzyjające kreatywności. Dzięki temu każdy bez pośpiechu może stworzyć swój własny świat. Nieważne, czy znajdzie się w nim kolejny imponujący obiekt historyczny, czy zwykła, ale wymarzona chatka w górach.

Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Komentarze

Odśwież
Avatar TrueStoryGuy

Edytowano - 6 maja 2019, 11:06

Nawet na kreatywnym to musiałoby zająć co najmniej tydzień i to bardzo długiej gry (prawie niemożliwe, ale zawsze jest jakaś niewielka szansa na to). Nie znam innego sposobu jak zbudować szybciej taką budowlę. Kto zna ten niech rzuci kamień.

Avatar Hadesares

6 maja 2019, 14:42

@TrueStoryGuy: kiedyś grałem w MC i pamiętam, że były takie programy(?), które stawiały ci na przykład ścianę bloków, kulę lub wysokie słupy jednym kliknięciem. A powyższe budowle robiono nawet kilka lat, lub miesięcy i często całe zespoły pracują nad takimi cudami.

Avatar TrueStoryGuy

6 maja 2019, 16:13

@Hadesares: Kilka miesięcy lub lat? To chyba nie na kreatywnym. Wiem, że to są duże budowle, ale na kreatywnym jest to możliwe w kilka pracowitych tyg. (2-3 według mnie) i to nawet samemu chociaż dużo pracy potrzeba byłoby na to. Najgorsze nie jest jednak samo budowanie, a dokładne ustawianie bloków i przestrzeganie dobrze projektu budowli. Jedna taka pomyłka powinna kosztować kilka godzin albo i więcej. Nie wiem może to prawda co mówisz, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że komuś się chciało miesiącami, latami budować coś takiego.

Avatar Hadesares

6 maja 2019, 16:48

@TrueStoryGuy: niektórzy ludzie mają pasję

Avatar iFueGo

6 maja 2019, 17:05

@Hadesares: Ten program to WorldEdit

Avatar Youtuber

7 maja 2019, 17:07

@TrueStoryGuy: tobie się wydaję..
novigrad miencraft: "- build : 18 builders, about 1k hours worked all in all, 6 months"
obejrzyj sobie timelaps z tego np notre dame i zobacz ile pieolenia z tym, sama podłoga pewnie z 2 godziny może więcje nawet

Avatar TrueStoryGuy

Edytowano - 7 maja 2019, 20:53

@Youtuber: Wystarczy mieć schematy budowli i grać ok. 3-6 godzin dziennie. Do tego na CREATIVE jest to możliwe dość szybko. Samemu wyszłoby to od 2 tyg. do 2 mies. Bez przesady pieprzyć się z takimi rzeczami tak długo... to trzeba robić jeszcze inne rzeczy podczas budowy bodajże z nią niezwiązane.

Avatar Hadesares

7 maja 2019, 21:08

@TrueStoryGuy: wpisz na YT "minecraft timelapse" i przekonaj się, że to nie tak szybko idzie

Avatar TrueStoryGuy

Edytowano - 7 maja 2019, 21:28

@Hadesares: Wiadome, że nie jest to szybkie, ale mówię, że jest dość łatwe i stosunkowo szybko się wykonuje. Przecież każdy może stworzyć takie monumenty w minecraft'cie. Ja rozumiem jakby miesiące i lata zajęłoby to w trybie łatwym/normalnym lub co gorsza survival, ale kreatywny zmienia postać rzeczy. Jest to podobne do budowania domu w rzeczywistości. Normalnie zajmuje to ok. 6 mies.- 2 lat, a gdyby tak się sprężyć w ok. miesiąc można go wybudować tym bardziej, że w minecraft'cie sytuacja jest prostsza. Najpierw potrzebny jest oczywiście plan, bo na oko raczej nikt nie jest w stanie zrobić tego tak łatwo. Pierwsze pytania gdzie co i jak postawić, najlepiej jakieś wymiary, namiary, położenie. Najcięższe do zrobienia i może zająć trochę czasu gdyż ciężko przelać papier na rzeczywistość. Jeśli za każdym razem musieliby/łby/łaby sprawdzać gdzie dokładnie położyć każdy pojedynczy blok to zajęłoby to naprawdę długo i można byłoby to zrozumieć. Ale to nie jest już tylko zabawa, ale pewnego rodzaju praca i zaangażowanie oraz skupienie, które jest wkładane w cały projekt twórczy. Jeśli coś robisz to jak najbardziej efektywnie. Wiedząc, że człowiek jest istotą mylącą to przy grupie kilkunastu osób taki projekt może być ukończony w tydzień lub dwa tygodnie.

Avatar torelq

7 maja, 09:50

@TrueStoryGuy: world edit, voxel itp. Bardzo użyteczne.

Avatar
Konto usunięte

6 maja 2019, 15:02

Mam pomysł na lepszy tytuł artykułu, Top 5 budowli z Minecrafta do których znaleźliśmy Wideo

Conajmniej 2 z konstrukcji dałoby się zastąpić Konstrukcjami z 2b2t

Avatar LosowyLudek

6 maja 2019, 17:28

WORLDS FIRST ANARCHY SERVER ON MINECRAFT

Avatar Avcio01

7 maja 2019, 17:08

@LosowyLudek: ciekawe czy 2b2t stało się popularne przez FitMC.

Avatar LosowyLudek

8 maja 2019, 15:11

@Avcio01: pewnie wczesniej cos ludzie grali ale teraz przez youtuberow znacznie wiecej ludzi tam siedzi

Avatar matiExtreme

6 maja 2019, 15:57

jeden jest w dobrej drodze do tego, żeby nie istnieć
dwa niedawno przestały istnieć
a trzy nigdy nie istniały

Avatar Revan_PL

6 maja 2019, 21:45

@matiExtreme: 2 nie istniały, 2 istnieją (zniszczone dosyć mocno, ale istnieją), 1 istniało

Avatar ruchaczmatek2137

7 maja 2019, 18:35

@matiExtreme: hahahahah dupa

Avatar kacperpupek

6 maja 2019, 20:48

Ja chciałem zbudować kościół mariacki z gdańska ale po trzech dniach zrezygnowałem :D

Avatar
Konto usunięte

6 maja 2019, 18:18

kiedy 3 wiedzmin 3 najlepszy?

Avatar rozwalgo

6 maja 2019, 12:00

Tymczasem ja:

Avatar TrueStoryGuy

6 maja 2019, 14:16

@rozwalgo: Ja nawet tego nie potrafię.

Avatar lolpandapl

6 maja 2019, 15:30

@TrueStoryGuy: nie wiem jak wy ale najlepiej robić jaskinie
1. oszczędność w budowaniu bo zamiast zużywać materiały to je otrzymujesz
2. do pewnego poziomu możesz je budować samą rączką
3. twój dom to kopalnia
4. każdy będzie szukał jakiegoś domku i nie wpadnie na pomysł że wykopałeś jaskinię bo kto o zdrowych zmysłach będzie grzebał w ziemi
5. możesz zrobić labirynt

Avatar TrueStoryGuy

6 maja 2019, 16:05

@lolpandapl: Zawsze jaskinia to mój początkowy dom, ale robię taki w pewnym stylu kurhan nad nią, który ma być stosowany jako wejście/wyjście. Ale szczerze bardziej praktyczny jest domek duży i widoczny. Po pierwsze jesteś w stanie go zobaczyć w razie czego, po drugie masz wiele więcej pola do popisu i możesz układać wszystkie rzeczy w odpowiednich dla ciebie miejsca (budujesz wszystko co chcesz, a nie rzeźbisz w skale), po trzecie lepiej wygląda, po czwarte masz satysfakcję ze zrobienia bliskiej kopii codziennego życia (zbuduj dom, posadź drzewo i to trzecie co jest... chyba.... w tej grze nie możliwe), po piąte kopalnia i dom razem wzięcie to nie jest najlepsze miejsce... nie wiem ja zazwyczaj oddzielam te rzeczy, po szóste masz zawsze dostęp do światła oraz tego co dzieje się na zewnątrz. To są przykłady, ale je wszystkie można w pewien sposób obalić.

Avatar Daniello55

Edytowano - 6 maja 2019, 15:33

Notre dame xDDD
Pozdrawiam kumatych

Avatar LubieTostyPL

6 maja 2019, 17:01

@Daniello55: XDXDxdxdxdxd\xxddxdx

Avatar Swierszczuu

6 maja 2019, 17:35

@LubieTostyPL: xDDXDDXdddxdxdddxdxxdxdDDDDdXd

Avatar SockedGuard

6 maja 2019, 22:27

@Daniello55: Ci kumaci to ci którzy wiedzą o spaleniu dachu? Innej opcji nie widzę a jeżeli o to chodzi to informuję że w tekście jest napisane "Niestety gotycką katedrę spotkał ostatnio przykry los"

Avatar Artur123456

6 maja 2019, 12:05

5. to najlepsze miejsce czy coś tu nie gra?

Możesz opublikować ten tekst na swojej stronie www (np. blogu).
Odnośnik tekstowy:

Podgląd: Minecraft - TOP 5 najbardziej spektakularnych budowli

Bardzo dużo radości sprawi nam też taki link "Teksty":

Podgląd: Teksty

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Polecane teksty

Teksty na sekretarkę

Cześć. Automat zgłoszeniowy Johna jest zepsuty. Mówi jego lodówka. Po usłyszeniu sygnału zostaw wiadomość, kiedy tylko ją spiszę, przyczepię sobie magnesem na drzwiach.

Zobacz cały tekst

Zły dzień

Często zdarza się nam mieć zły dzień. I bardzo chcemy się na kimś wyżyć. Tak, to się naprawdę zdarza. Ale moim zdaniem zbyt często wyżywamy się na bliskich i znajomych, podczas gdy o wiele lepiej jest wyładować stress na kimś zupełnie obcym.

Zobacz cały tekst

List blondynki do syna

Piszę do Ciebie tych parę linijek, żebyś wiedział, że do Ciebie piszę. Jak ten list dostaniesz, to znaczy, że do Ciebie doszedł. Jak go nie dostaniesz, to mi daj znać, to go wyślę jeszcze raz.

Zobacz cały tekst

Kot w rurze

Posiadam. Wróć. Moja żona posiada kota, rasy kotka, rasy czarnej, rasy ze schroniska, rasy małe kocię. Guzik by mnie to obchodziło gdyby nie fakt, że jest małe, że chodzi to to bez przerwy za mną i trzeszczy...

Zobacz cały tekst

6 oznak, że jesteś we friendzone

Zaczyna się niewinnie. Poznajecie się, rozmawiacie, wymieniacie mnóstwo wiadomości. Szybko okazuje się, że łączy Was więcej, niż myślałeś. Potem piszecie do później nocy, a gdy ona nie odpisuje, zaczynasz się denerwować. „Może pisze z kimś innym?” – myślisz. A gdy uświadamiasz sobie, że masz obsesję na jej punkcie, zaczynają się schody. Tak, jesteś we friendzone.

Zobacz cały tekst

Być facetem to jest proste...

Być facetem to jest proste... ale być prawdziwym facetem, to już wymaga trzymania się pewnych zasad....

Zobacz cały tekst