10 Najgorszych uczynków w grach

10 Najgorszych uczynków w grach

W grach komputerowych najczęściej prowadzimy bohaterów ratujących świat. Praktycznie zawsze jesteśmy tymi dobrymi, ludźmi bez skazy, żołnierzami dobrej sprawy. Twórcy czasami starają się przełamać schemat bądź dać nam narzędzia do zrobienia czegoś naprawdę podłego. Czasami zmusza nas do tego scenariusz, a innym razem po prostu dostajemy możliwość wyboru.

Oto nasza propozycja dziesięciu najgorszych uczynków z gier komputerowych.

1. Tortury w wykonaniu Trevora - GTA V

Trevor jest psychopatycznym szaleńcem i nikt tego nie ukrywa. Od pierwszego spotkania wiemy, że ta postać ma nierówno pod sufitem. Mimo to większość scen z udziałem Trevora ma zabarwienie humorystyczne do czasu pamiętnej sceny tortur. Twórcy gry postanowili zmusić gracza do torturowania bezbronnego człowieka, a jedynym wyborem jaki mu pozostawiono jest metoda.

Scena wywołała mocne emocje i wzbudziła wiele kontrowersji. Czy była potrzebna? Wiele osób jest zdania, że Rockstar posunął się za daleko zmuszając graczy do tak ohydnej czynności. Z drugiej strony pozwolił ludziom poczuć okropne emocje pchając ich do publicznej dyskusji na temat okropieństwa tortur i przemocy.

Tortury w wykonaniu Trevora - GTA V

2. Poświęcenie ludzkości - The Last of Us

Finał The Last of Us nie zawiódł. Przez całą grę obserwujemy zacieśniające się relacje Joela i Ellie, które prowadzą do prawdziwej bomby emocjonalnej. Bohater w ostatnich scenach musi wybrać między życiem Ellie, a stworzeniem leku dla ludzkości. Po tym co razem przeszli wybór był oczywisty, a my obserwujemy, jak Joel przekreśla ostatnią szansę gatunku ludzkiego.

Co prawda gracze nie mają wpływu na wybór bohatera, ale zapewne większość i tak wybrałaby życie dziewczyny. The Last of Us doskonale zagrało na emocjach.

Poświęcenie ludzkości - The Last of Us

3. Dziecko w piecu - Wiedźmin 3: Dziki Gon

CD Projekt RED pokazał w Wiedźminie 3, jak tworzyć poruszające historie. W jednym z zadań Geralt staje przed wyborem czy wrzucić niemowlaka do rozpalonego pieca. Wie tylko, że jest to część planu Cerys, która prosiła o pełne zaufanie. Gracz musi szybko zdecydować czy chce aby wiedźmin dokonał tej zbrodni. Scena niesamowicie gra na emocjach przez uciekający czas.

Finalnie okazuje się, że prawdziwe dziecko nie ucierpiało, ale do rozwiązania sytuacji gracz pozostaje z ciążącymi wyrzutami sumienia. Oczywiście o ile zdecyduje się zrealizować plan Cerys.

Dziecko w piecu - Wiedźmin 3: Dziki Gon

4. Lek na genofagium - Mass Effect 3

W trylogii Mass Effect podejmujemy wiele ważnych decyzji mających wpływ na wygląd świata gry. Jedną z ważniejszych dla uniwersum jest niewątpliwie uleczenie rasy Krogan. Komandor Shepard szukając sprzymierzeńców zostaje uwikłany w prace nad szczepionką mogącą uleczyć Krogan. Przed bohaterem staje wybór czy uleczyć agresywną rasę co pozwoli jej się ponownie rozwijać, czy też podać trefny lek i skazać gatunek na zagładę.

Biorąc pod uwagę historię Krogan decyzja wcale nie jest łatwa. Mimo to skazanie gatunku na wymarcie to okropna zbrodnia. Przed podobną decyzją gracze stali w pierwszym Mass Effect, gdzie na barkach gracza spoczywał los rasy Raknii. Wtedy Shepard mógł uwolnić ostatnią królową owado-podobnej rasy, bądź pozostawić ją na śmierć.

Lek na genofagium - Mass Effect 3

5. Zabijanie Kolosów - Shadow of the Colossus

Wiemy już, że twórcy gier serwują nam ciężkie wybory, ale to nie jedyna możliwość do pchnięcia gracza w stronę mroku. Co jeżeli przez całą grę jesteśmy przekonani, że postępujemy dobrze, a na końcu okazujemy się złoczyńcą? Shadow of the Colossus doskonale zrealizował taki scenariusz.

Gracze wcielają się w Wandera próbującego przywrócić życie swojej ukochanej Mono. W tym celu zawiera pakt z prastarą siłą. W zamian za ożywienie dziewczyny bohater ma uśmiercić 16 potężnych Kolosów. Walka z wielkimi potworami grasującymi po świecie wydaje się słuszna. Problem w tym, że większość tych istot jest bezbronna. W finale dowiadujemy się, że faktycznie były one niewinne, a Wander stał się ich katem. Ożywienie Mono nie zmazało poczucia winy u graczy.

Zabijanie Kolosów - Shadow of the Colossus

6. Rzeź Stratholme - WarCraft III: Reign of Chaos

Młody książę Arthas staje na pierwszej linii frontu w wojnie z szerzącą się plagą. W czasie zmagań z nieumarłymi dowiaduje się, że demony uknuły sprytny plan rozszerzania plagi. Zatrute zboże trafia do spichlerzy kolejnych miast, a następne na liście jest Stratholme. Arthas podejmuje decyzję o wyrżnięciu wszystkich mieszkańców, aby zapobiec rozprzestrzenieniu się plagi. Tym samym wykonuje pierwszy krok w stronę mroku.

WarCraft III: Reign of Chaos posiadał fantastyczną fabułę, a rzeź Stratholme okazała się jednym z mocniejszych punktów. W misji rozgrywającej się na terenie osady gracze muszą sami poprowadzić Arthasa i jego wojska wyrzynając mieszkańców. Najgorsze jest to, że czekanie aż ludzie się przemienią w nieumarłych praktycznie oznacza porażkę. Trzeba działać szybko i tym samym rzeź cywili jest nieunikniona.

Rzeź Stratholme - WarCraft III: Reign of Chaos

7. Okradanie biednych - serie The Elder Scrolls i Fallout

The Elder Scrolls i Fallout oferują wspaniale wykreowane światy oraz całkowitą swobodę działań. Jedną z najbardziej rozbudowanych mechanik jest złodziejstwo. Postać gracza uczy się wielu przydatnych sztuczek, które chętnie wykorzystujemy w czasie zabawy.

Chyba każdy nie raz obrobił sklepikarzy z ich dobytku, albo splądrował chatę stojącą na uboczu. Skoro postać potrafi się włamywać to czemu tego nie wykorzystywać. Najczęściej jednak trafia na domy biednych mieszkańców, co jest zdecydowanie złe. Zresztą okradzenie handlarza i późniejsze sprzedanie mu jego fantów też nie przystoi bohaterowi ratującemu świat. Bądźmy szczerzy, kradzież w grach RPG stała się już tak pospolita, że nikt nie pamięta iż popełnia zły uczynek.

Okradanie biednych - serie The Elder Scrolls i Fallout

8. No Russian - Call of Duty: Modern Warfare 2

Twórcy gier wojennych starają się tak projektować swoje produkcje aby uniknąć tematu ofiar wśród cywili. Dlatego decyzja zawarcia misji terrorystycznej w Call of Duty: Modern Warfare 2 odbiła się szerokim echem na świecie. Oto gracz wcielający się w agenta CIA penetrującego organizację terrorystyczną musi wziąć udział w rzezi na moskiewskim lotnisku.

Gracze stali się aktorami w scenie mordu na cywilach. Najgorsze, że cała akcja na lotnisku nie była cut-scenką, ale grywalną misją. Szczęśliwie w czasie masakry postać gracza nie musi pociągać za spust.

No Russian - Call of Duty: Modern Warfare 2

9. Wysadzenie Megatony - Fallout 3

Bezwzględny postapokaliptyczny świat jest pełny moralnych dylematów. Jednak przed prawdziwą rozterką gracze stanęli gdy przyszło im wykonać zadanie Siła Atomu. W nim trzeba było podjąć decyzję o losie całego miasta. Misja mogła się zakończyć ocaleniem Megatony bądź detonacją w jej centrum bomby atomowej.

Twórcy nie poprzestali na zmuszeniu gracza do obrania ścieżki. Jeżeli zdecydowali się oni doprowadzić do detonacji to musieli sami nacisnąć przycisk. Własnoręczna egzekucja tysięcy ludzi, nawet tych wirtualnych nie jest już taka łatwa.

Wysadzenie Megatony - Fallout 3

10. Biały fosfor - Spec Ops: The Line

Biały fosfor jest kleistą substancją ulegającą samozapłonowi podczas kontaktu z tlenem. W czasie spalania osiąga temperaturę 1300 stopni Celsjusza. Chyba nie musimy tłumaczyć jak niebezpieczny jest kontakt z nią. Wyobraźcie sobie, że powstały bomby wykorzystujące tę substancję. Jak wygląda efekt ataku białym fosforem? Właśnie o tym przekonali się gracze w Spec Ops: The Line.

Podczas przemierzania zasypanego piachem Dubaju oddział Martina Walkera napotyka sporą grupę "przeciwników". Dowódca decyduje się na atak rakietowy pozycji wroga. Zostaje zrzucony biały fosfor i wtedy bohaterowie wraz z graczem zaglądają we wrota piekła. Po ataku okazuje się, że przeciwnikami byli w większości cywile. Bezbronni ludzie, którym pomagała garstka żołnierzy. Wszyscy zginęli w mękach paleni żywcem przez biały fosfor. W tej szokującej scenie gracze mogą się tylko przyglądać kolejnym mijanym zwłokom. Najbardziej przerażające jest to, że sytuacja ze Spec Ops: The Line jest bardzo realna.

Biały fosfor - Spec Ops: The Line

Deweloperzy zmuszali nas do wielu okropieństw, a te były według nas najgorsze. A jakie czyny z gier Wam zmroziły krew w żyłach?

Na koniec mały bonus. Usuwanie drabiny z basenu w The Sims. Powiedzmy sobie szczerze, chyba każdy kto grał w The Sims choć raz pozbawił basen pełen simów drabiny. To naprawdę okrutne, a i tak to robiliśmy.

Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Komentarze

Odśwież
Avatar
Konto usunięte

4 lipca 2019, 14:11

Minecraft - posadzenie pieska w środku lasu z własnej woli

Avatar ThePolishKillerPL

4 lipca 2019, 15:33

Dla takich ludzi są zarezerwowane najgłębsze czeluście Piekieł.

Avatar mikinibi

4 lipca 2019, 17:34

@ThePolishKillerPL: Tuż obok człowieka, który wymyślił niepękającą folię bąbelkową

Avatar ThePolishKillerPL

Edytowano - 4 lipca 2019, 17:46

@mikinibi: Czekaj, to takie coś istnieje?

Avatar Kyoko1278

4 lipca 2019, 18:02

Avatar lolpandapl

4 lipca 2019, 20:38

przypadkowe zabicie pieska przy użyciu TNT

Avatar TrueStoryGuy

20 lipca 2019, 22:12

Ja zawsze rozmnażam psy, a potem większość z nich zabijam, bo to daje dużo doświadczenia.

Avatar mikinibi

20 lipca 2019, 23:26

@TrueStoryGuy: ty psycholu

Avatar TrueStoryGuy

20 lipca 2019, 23:34

@mikinibi: Psy w dużych ilościach są upierdliwe, wytrącają z równowagi, popychają i przeszkadzają w ważnych rzeczach, a nawet w budowie. Maks dwa psy powinny być.

Avatar Jestem_fajny

26 marca, 08:46

@TrueStoryGuy: Ty potworze

Avatar Jestem_fajny

26 marca, 08:46

@TrueStoryGuy: JAK MOŻESZ!!!!!!!!!!

Avatar Jestem_fajny

26 marca, 08:48

@TrueStoryGuy: Zapalmy znicze dla tych piesków
[*] [*] [*]

Avatar Jejak_ktorego_niema42069

16 czerwca, 22:40

@TrueStoryGuy: japier***e

Avatar Polalak

5 sierpnia 2019, 14:56

ja zawsze wysadzam torturuje strzelam z radością. Tekst mnie nie dotyczy :)

Avatar Xdddddslajer3000

7 lipca 2019, 15:59

Avatar WybraniecZWI

6 lipca 2019, 23:17

Większość ściągnęliście z Tvgry, może oprócz misji na lotnisku w CoD i wrzucenie dzieciara do pieca w Wiedźku :-)

Avatar gobo333

6 lipca 2019, 19:29

Brakuje przyłączenia się do Mistrza w pierwszym Falloucie

Avatar Martix_Love

5 lipca 2019, 21:21

Usuwanie drabinki w Simsach?
Serio to najgorsza śmierć w tej grze?
A zagłodzenie albo spalenie sima?

Avatar gumstg

5 lipca 2019, 19:17

Zabicie Wormsa Basseballem w serii worms;P

Avatar rozwalgo

4 lipca 2019, 16:04

Minecraft: podpalanie kotów i dzieci Osadników w wiosce

Avatar C5G7RX60Ra905G

5 lipca 2019, 14:06

@rozwalgo: Zrobiłem kiedyś Aushwitz obok wioski i w ten sposób zakończyłem jej istnienie

Avatar TheGreatcat

4 lipca 2019, 17:26

Postal 2: Tam porażenie człowieka paralizatorem, skopanie lezącego a następnie polanie go benzyną i podpalenie to normalka XD

Avatar ThePolishKillerPL

4 lipca 2019, 21:15

@TheGreatcat: I naszczanie na pączek policjanta.

Avatar
Konto usunięte

Edytowano - 4 lipca 2019, 17:13

Ładnie tak spojlerować, Bartku?

Propsy za Spec Opsy. Bardzo ciekawe studium stresu pourazowego.

Avatar BilmoBlampkins

4 lipca 2019, 13:42

W Sims 4 Simsy mogą wyjść z basenu bez drabin, w obrazku widać nawet ściany stworzone by ich zabić

Avatar loloja

4 lipca 2019, 13:40

granie w okrutne poziomy w Super Mario Maker

Avatar TranslateGoogle

4 lipca 2019, 13:32

granie w fortnite

Avatar PaniDama

4 lipca 2019, 12:53

Czasem ludzie mają chore pomysły tylko po to by zachęcić gracz do kupna gry...

Avatar
Sunfire_

4 lipca 2019, 12:52

Jak przeczytałem ostatni akapit, to nasuwa się jedno:

XD

Avatar OstatniSith2005

Edytowano - 4 lipca 2019, 12:51

W sumie to może i dobrze, że nas ostrzeżono o najgorszych uczynkach w grach komputerowych.

Możesz opublikować ten tekst na swojej stronie www (np. blogu).
Odnośnik tekstowy:

Podgląd: 10 Najgorszych uczynków w grach

Bardzo dużo radości sprawi nam też taki link "Teksty":

Podgląd: Teksty

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Polecane teksty

20 ciekawostek o Harrym Potterze

Minęło już ponad 20 lat od powstania pierwszej części sagi o znanym czarodzieju. Harry Potter to dzisiaj część popkultury i wspaniałe uniwersum, które kochają ludzie na całym świecie. Czy wiesz o nim wszystko?

Zobacz cały tekst

Przerwa reklamowa

Co można zrobić podczas przerwy reklamowej – poradnik
- wyjść do kuchni i zrobić sobie kanapkę,
- wyjść do kuchni i zrobić sobie obiad,

Zobacz cały tekst

Pasta o wronie, babci i kostce rosołowej

Pewnego dnia moja wiekowa sąsiadka wracała ze sklepu niosąc dwie torby sprawunków. Z oddali przyglądała jej się sprytna wrona wyraźnie czając się na wystającą z torby porcję rosołową kurczaka. W pewnej chwili wrona przelatując niby mimochodem zrobiła dziobem otwór w siatce i raptownie oddaliła się na bezpieczną odległość, by poczekać, aż porcja rosołowa wypadnie na ziemię.
Jednak sąsiadka nie była wcale prostoduszną staruszką, na jaką mogłaby wyglądać. Lata pracy w Departamencie Zapobiegania Dywersji Polskiego Kontrwywiadu uczyniły z niej niezwykle czujną i podejrzliwą kobietę. Sąsiadka natychmiast zorientowała się, że wrona czai się na jej porcję rosołową, dlatego już wychodząc ze sklepu przełożyła kurczaka do drugiej siatki a w pierwszej niosła dla niepoznaki zwitek kartek z naklejonym kodem kreskowym oderwanym z porcji rosołowej.

Zobacz cały tekst

8 niesamowitych faktów

1. Potrzebne jest 7 sekund żeby jedzenie z buzi przeszło do żołądka
2. Ludzki włos wytrzymuje obciążenie 3 kg

Zobacz cały tekst

Uwagi z dzienniczków szkolnych

Uczeń buja się na dwóch tylnych nogach krzesła, by za chwilę opuścić dwie przednie z hukiem na podłogę.

Zobacz cały tekst

Apel Murzynka

Drogi biały kolego i koleżanko!
Powinieneś zrozumieć kilka rzeczy:

Zobacz cały tekst