Jeszcze człowiek czy już czołg? Najlepsze pancerze do zdobycia w grach

Jeszcze człowiek czy już czołg? Najlepsze pancerze do zdobycia w grach

Pancerze w grach są niezwykle ważnym elementem wyposażenia. Nie tylko powiększają nam żywotność postaci, ale często oferują dodatkowe umiejętności, możliwości poruszania się oraz siłę ognia.

Niemal w każdej grze znajdzie się pancerz, którego pożądają gracze. Twórcy zdają sobie z tego sprawę i niektóre produkcje wręcz promują imponującymi zbrojami. Wystarczy wspomnieć serie Fallout lub Xenoblade Chronicles. Czasem musimy się mocno napocić, aby zdobyć ten najlepszy pancerz, a czasami nasza postać od początku jest związana z konkretnym strojem. Oto najlepsze pancerze z gier:

1. Pancerz wspomagany X-01 - Fallout 4

Pancerz wspomagany stał się jednym ze znaków rozpoznawczych serii Fallout. Te potężne konstrukcje od zawsze pomagały w promowaniu kolejnych odsłon. Pojawiały się na okładkach, w materiałach promocyjnych oraz na zwiastunach. Nie ma się co dziwić. Pancerze wspomagane faktycznie zmieniały postać gracza w chodzący czołg.

W Fallout 4 bardzo szybko otrzymujemy swój pierwszy pancerz wspomagany. Jednak prawdziwą perełką jest jego najpotężniejsza wersja X-01. Ta znajduje się ukryta w kilku lokacjach i dopiero po 28 poziomie doświadczenia będziemy w stanie z niej skorzystać. Gdy już ją zdobędziemy to mało kto będzie w stanie rzucić nam wyzwanie.

Pancerz wspomagany X-01 - Fallout 4

2. Daedryczna zbroja - TES V: Skyrim

Skyrim craftingiem i plądrowaniem stoi. W tym imponującym wirtualnym świecie znajdziemy całą masę żelastwa do założenia, ale jedna zbroja jest marzeniem każdego łowcy smoków. Daedryczna zbroja stoi na szczycie listy ciężkich pancerzy. Każdy wojownik marzy o założeniu tego legendarnego rynsztunku.

Zdobycie Deadrycznej zbroi jest możliwe na kilka sposobów. Trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość bowiem niezaklęta wersja pojawia się w świecie Skyrim na 48 poziomie gracza. Zaklęta wersja ujawnia się po uzyskaniu poziomu wyżej. Pancerz możemy znaleźć losowo w skrzyniach bądź w szczątkach legendarnych smoków. Oczywiście istnieje możliwość wykucia zbroi, ale to wymaga 90 punktów kowalstwa oraz odpowiedniego perka.

Daedryczna zbroja - TES V: Skyrim

3. Ciężki pancerz łowcy smoków - Gothic II i Gothic II: Noc Kruka

Pytając o najlepszą zbroję z gry Gothic II większość graczy wskaże jeden set. Ciężki pancerz łowcy smoków funkcjonuje w świecie gry jako najpotężniejsze opancerzenie dla wojownika. Potwierdzają to świetne statystyki i astronomiczna cena kupna.

Ciężki pancerz łowcy smoków może być wykonany dla Bezimiennego przez kowala Benneta. Warunkiem jest przeczytanie przez bohatera almanachu w podziemiach klasztoru w Khorinis. Zbroja nie tylko chroni przed silnymi atakami, ale także została pięknie wykonana. Zbroja z kategorii ciężkich pancerzy ma być zaskakująco lekka ze względu na wykorzystanie magicznej rudy i smoczych łusek.

Ciężki pancerz łowcy smoków - Gothic II i Gothic II: Noc Kruka

4. Diamentowy set - Minecraft

Minecraft słynie przede wszystkim z możliwości kreowania fenomenalnych światów. Jednak pamiętajmy, że w podstawie jest to gra z elementami RPG. Co za tym idzie gracze mogą między innymi korzystać z różnych zbroi pozwalających walczyć z potworami w klockowym świecie. Zbroje można wykonać ze skór, sztabek złota, sztabek żelaza bądź diamentów. I to te ostatnie najlepiej wykorzystać do stworzenia swojego pancerza.

Diamentowy set składający się z hełmu, napierśnika, nogawic oraz butów daje najlepsze statystyki. Zbroja z kamieni szlachetnych pod względem wytrzymałości i obrony dosłownie miażdży statystyki pozostałych setów. Nie ma się co dziwić, że gracze dążą do zdobycia właśnie tego zestawu.

Diamentowy set - Minecraft

5. Skell - Xenoblade Chronicles X

Podobnie, jak w Fallout 4 tak i w Xenoblade Chronicles X twórcy gry starają się przyciągnąć graczy potężnym pancerzem. W grze znanej z konsoli Nintendo Wii U występują mechy noszące nazwę Skell. Dostęp do pierwszego Skella otrzymujemy w szóstym rozdziale po około 50 godzinach zabawy. To sprawia, że mechy stają się niezwykle pożądane przez graczy. Nie tylko stanowią nagrodę za długie godziny zabawy, ale też potężne narzędzie pozwalające odkrywać niedostępne wcześniej zakątki świata.

No i chyba nie trzeba tłumaczyć, że Skell oznacza większa siłę ognia, ochronę przed potężnymi stworami oraz możliwość latania. Ta ostatnia staje się dostępna po dziewiątym rozdziale.

Skell - Xenoblade Chronicles X

6. Zbroja Otchłani - Darksiders

Darksiders okazało się bardzo interesującym slasherem, w którym prowadzimy samą Wojnę. Jeden z Jeźdźców Apokalipsy może korzystać z różnych narzędzi zagłady. Wśród dostępnego oręża jedna rzecz stała się obiektem prawdziwego pożądania. Zbroja Otchłani jest tak potężna, że praktycznie zmienia poziom trudności gry na banalny.

Zbroja Otchłani obłędnie zwiększa defensywne umiejętności Wojny. Wrogowie zadają minimalne obrażenia, a co więcej przy każdym ataku bohatera zbroja przywraca zdrowie. Postać gracza staje się tak potężna, że wręcz niektórzy fani zalecają rezygnację z wykorzystania pancerza, aby nie psuć sobie zabawy. Zbroja Otchłani składa się z dziesięciu fragmentów rozrzuconych po świecie gry.

Zbroja Otchłani - Darksiders

7. Zbroja z Hen Gaidth - Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i Wino

W ostatniej grze o wiedźminie Geralcie znajdziemy wiele imponujących rynsztunków. Wystarczy wspomnieć o zestawach szkół wiedźmińskich. Jednak jedną z najbardziej unikatowych zbroi jest ta z Hen Gaidth.

Sześcioczęściowy set można zdobyć wyłącznie w czasie zadania fabularnego Między Światami. Zbroja z Hen Gaidth wyróżnia się krwisto czerwonym kolorem i efektowną maską. Jej potęga objawia się nie tylko w wysokich statystykach, ale też w specjalnym bonusie. Pancerz przywraca punkty życia za każdego zlikwidowanego przeciwnika.

8. Zbroja Altaira - Assassin's Creed II

Assassin's Creed II pozwalał rozwijać wyposażenie naszego bohatera. Ezio mógł zdobywać i kupować nowe elementy pancerza, a prawdziwym Świętym Graalem wyposażenia okazała się zbroja Altaira. Ten unikatowy pancerz można było zdobyć jedynie przez odnalezienie sześciu pieczęci ukrytych w kryptach asasynów.

Zbroja wymagała więc sporego wysiłku, ale ten zwracał się z nawiązką. Pancerz Altaira nie tylko wyglądał imponująco, ale także dawał potężny zastrzyk aż 15 dodatkowych punktów życia. To nie jedyna ważna cecha setu. Elementy zbroi Altaira się nie zużywały, więc nie trzeba było ich naprawiać i zawsze działały z pełną wydajnością.

Zbroja Altaira - Assassin's Creed II

9. Pancerz bojowy MJOLNIR - seria Halo

Wcześniej prezentowaliśmy pancerze, o które gracze musieli zawalczyć. Na koniec mamy dla Was dwie propozycje będące nieodzownie związane z markami gier i dostępne od samego początku. Zacznijmy od serii Halo.

Mjolnir Powered Assault Armor powstał w ramach programu SPARTAN jako uzupełnienie super-żołnierzy. Charakterystyczny pancerz stał się znakiem rozpoznawczym serii. To właśnie w nim przez cały czas walczy główny bohater serii. Master Chef jest w pewien sposób połączony ze swoim pancerzem i stanowią jedność.

Zbroja wspomaga siłę i wytrzymałość bohatera. Nadaje mu wręcz nadludzkie moce i pozwala perfekcyjnie wykorzystać dostępny arsenał broni. Zgodnie z lore serii zbroje Mjolnir są niezwykle zaawansowane i drogie. Ich koszt ma dorównywać kosmicznym okrętom wojennym. W grach z serii Halo mogliśmy zobaczyć kilka generacji imponującego pancerza.

Pancerz bojowy MJOLNIR - seria Halo

10. Nanokombinezon - seria Crysis

Podobnie, jak w przypadku Halo tak i w serii Crysis główną rolę odgrywał strój bohatera. Nanokombinezon stał za całą mechaniką rozgrywki. To dzięki niemu bohaterowie kolejnych części otrzymywali nadludzką siłę.

Nanokombinezon dawał bohaterom szerokie możliwości działania na polu walki. Niewidzialność pozwalała się skradać do swoich celów. Zwiększona siła dawała możliwość wykonywania wysokich skoków, czy podnoszenia ciężkich przedmiotów. Pancerz zwiększał także prędkość wojownika oraz odporność na ostrzał. Crysis zasłynął na świecie dzięki fenomenalnej oprawie graficznej oraz możliwościom nanokombinezonów. W grach mogliśmy zobaczyć kilka wersji tych futurystycznych pancerzy.

Nanokombinezon - seria Crysis

Pancerze z gier potrafią zmienić naszego bohatera w chodzącą twierdzę. Niektóre wymagają wysiłku aby je zdobyć, zaś inne stały się fundamentem rozgrywki. Tak prezentuje się nasza dziesiątka najbardziej imponujących zbroi. Zdajemy sobie sprawę, że w każdej grze znajdzie się ekwipunek marzeń, więc dajcie nam znać jakie rynsztunki są na Waszej liście.

Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Komentarze

Odśwież
Avatar pmackowiakopl

8 stycznia 2023, 08:23

diamentowe zbroje są twarde

Avatar PyraJejanska

16 listopada 2021, 07:47

dziwnie patrzyć na diamentową zbroje, jak na najlepszą.

Avatar Vova_Z_Ukrainy1234567890

15 stycznia 2021, 15:18

W minecrafcie już najlepszy jst netherite

Avatar niemol

25 sierpnia 2019, 10:42

Czy to człowiek? Czy to czołg? Nie! To admin wrzucający na główną jakieś durne teksty!

Avatar kowalski12

22 sierpnia 2019, 20:55

Zbroja Altaira była słabsza od tej, którą nosiłem na koniec. Tylko jedna rzecz, i to chyba klata była lepsza.
Nazwy niestety nie pamiętam

Avatar gumstg

22 sierpnia 2019, 18:18

Tyrael's Might Sacred Armor d2

Avatar cieciorka

21 sierpnia 2019, 20:16

Jestem Czołgiem(mam koszulke z takim nadrukiem jak poniżej XDD)

Avatar Daniello55

21 sierpnia 2019, 19:31

Pancerz z dooma

Avatar misza99

21 sierpnia 2019, 17:37

Definitywnie zabrakło na tej liście HEV armor z half-life

Avatar Lacoste

21 sierpnia 2019, 16:11

Jak już pokazuje na każdym obrazku pancerz o, którym mowa w tekście to mogliście w przypadku fallouta pokazać pancerz wspomagany X-01 zamiast T-51

Avatar gobo333

21 sierpnia 2019, 14:56

Pancerz wspomagany był lepszy w jedynce i dwójce

Avatar bodzio205

21 sierpnia 2019, 14:50

Javeliny z Anthem też są niezłe ;)

Avatar loloja

21 sierpnia 2019, 14:47

spodziewałem się Egzoszkieletu ze Stalkera

Avatar Mrpoker

21 sierpnia 2019, 13:28

o u mnie w wieskhu zdobylem to zbroje ale wypie**olilem to wolalem she w zbroji lowcuw czarownic chodzic

Avatar reedy7

21 sierpnia 2019, 13:02

wydaje mi się że smocza płytowa zbroja jest lepsza od daedrycznej.

Avatar sucharek1203

21 sierpnia 2019, 12:03

11. Skóra bohaterów gier od Capcomu

Avatar
Konto usunięte

21 sierpnia 2019, 11:34

Sam w sobie diamentowy set jest słaby. Co innego zbroja Boga, którą do niedawna dało się scraftować. Na szczęśćie to naprawili - można było wrzucić dosłownie każdy enchant na pancerz oprócz standardowego protection. Gracz stawał się dosłownie niezaje*ywalny.

Avatar
niemamnietu

21 sierpnia 2019, 11:42

Zbroja Boga? Czy ja coś przegapiłem?

Avatar
Konto usunięte

21 sierpnia 2019, 11:51


Ochrona IV
Ochrona od ognia IV
Ochrona od wybuchów IV
Itp.

Avatar
Konto usunięte

21 sierpnia 2019, 11:54

tak to gracze nazwali.

Avatar osikosi2012

21 sierpnia 2019, 11:28

Bardzo fajny materiał, liczyłem na Gothica i się nie przeliczyłem tylko szkoda że nie wspomnialeś o zbroji z magicznej rudy także z tej gry. Ale to zawsze daje pretekst na drugą część tego materiału.

Avatar arenak1111

21 sierpnia 2019, 11:20

Master Chef, główny bohater serii Halo, a ty i tak pewnie myślisz że to program kulinarny

Możesz opublikować ten tekst na swojej stronie www (np. blogu).
Odnośnik tekstowy:

Podgląd: Jeszcze człowiek czy już czołg? Najlepsze pancerze do zdobycia w grach

Bardzo dużo radości sprawi nam też taki link "Teksty":

Podgląd: Teksty

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Polecane teksty

Wygrał, bo przegrał

Sylvester Briddell Jr., lat 26, zginął w lutym 1997 w Selbywille, gdy wygrał zakład z przyjaciółmi...

Zobacz cały tekst

Ciekawostki z Polski i świata

10 milionów Polaków pali papierosy, 5 milionów z nich pali od ponad 20 lat.

12,3 mln Polaków (tych pracujących) ma na utrzymaniu resztę społeczeństwa czyli ponad 25 mln osób.

Zobacz cały tekst

11 Najgłupszych Przestępców

11. Policjant wezwany z powodu zakłócania ciszy nocnej wchodzi wpierw do mieszkania pani, która zgłosiła hałas w sąsiedztwie. W pokoju zauważa dziesiątki rożnych doniczek z krzewami marihuany. Kobieta nieświadoma, że to marihuana mówi, "Czyż to nie wspaniałe, mój syn ma naprawdę zamiłowanie do roślin."

Zobacz cały tekst

Autentyczne sytuacje

Dziecko pod moim blokiem (3-4 lata dziewczynka):
- mamaaaaaaa!
- maammmmmaa!
- coo?
- a Michał mnie ciągnie za nogę, mogę mu przy**bać??

Zobacz cały tekst

Egzamin do Collegu

Wersja dla obywateli Stanów Zjednoczonych*
Czas na napisanie egzaminu: ok. 3 tygodnie

Zobacz cały tekst

Najlepsze zawody dla osób nieśmiałych

Od hałasu w biurze, wolisz swój pokój, a do pracy najchętniej chodziłbyś w piżamie? Brzmi idealnie! Nie trzeba z nikim rozmawiać, opowiadać o sobie, a przede wszystkim wychodzić z ukochanej strefy komfortu. Niestety rzeczywistość nie jest taka prosta. Nieśmiałość może stanowić duży problem w życiu zawodowym. Zanim jednak zaczniesz się martwić o to, czy poradzisz sobie w przyszłej pracy, sprawdź listę zawodów, które mogą okazać się idealne dla Ciebie!

Zobacz cały tekst