Więzienie vs praca

W wiezieniu - spędzasz większość czasu w celi 3 na 4 metry.
W pracy - spędzasz większość czasu w boksie 2 na 2 metry.

W wiezieniu - dostajesz trzy posiłki dziennie.
W pracy - masz przerwie tylko na jeden i w dodatku musisz za niego zapłacić.

W wiezieniu - w zamian za dobre zachowanie masz dodatkowy czas wolny.
W pracy - za dobre zachowanie dostajesz dodatkowa robotę.

W wiezieniu - strażnik otwiera i zamyka ci drzwi.
W pracy - sam sobie zamykasz i otwierasz drzwi,

W wiezieniu - możesz oglądać telewizje i grac w gry wideo.
W pracy - za oglądanie telewizji i gry możesz wylecieć.

W wiezieniu - masz własne ubikacje.
W pracy - musisz korzystać z jednej z innymi.

W wiezieniu - może Cię odwiedzać rodzina i przyjaciele.
W pracy - nie wolno Ci z nimi rozmawiać.

W wiezieniu - wszystkie twoje potrzeby są opłacane przez podatników.
W pracy - musisz opłacać wszystkie koszty związane z twoja praca, a w dodatku z twoich podatków utrzymuje się więźniów.

W wiezieniu - spędzasz większość czasu wyglądając zza krat na świat i myśląc, jak się stad wydostać.
W pracy - spędzasz większość czasu wyglądając zza krat na świat i myśląc, jak się stad wydostać.

W wiezieniu - strażnicy są często sadystami.
W pracy - mówi się na nich: kierownicy.

W wiezieniu - możesz do woli czytać zabawne e-maile.
W pracy - jak cię na tym złapią, możesz pożałować.

Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Komentarze

Odśwież
Avatar gew_21

23 marca 2010, 10:19

W więzieniu po pierwsze: jesteś zamknięty w małej celi z innymi więżniami i nie meżęsz wyjśc kiedy chcesz, praca kiedyś się konczy i nie w każdej jest tak jak w więzieniu (ciekawe skąd wzięło się to porównanie).
Po drugie: nie każda praca to nudna robota za biurkiem dla corporejszyn znana z amerykańskich filmów.
Po trzecie: ciekawe, gdzie w więzieniu możesz poczytac e-maile.
Po czwarte: nie wszędzie jest telewizor i gry video (a nie wideo), w większości więzień w celach nie ma nawet radia.
Co do własnej ubikacji dla każdego więznia nie będę się wypowiadał.
Po piąte: więzienia są przepełnione i silniejsi więżniowie na spółkę z częścią klawiszy znęcają się nad słabszymi (oglądaliście Symetrię? Jak nie to proszę, dobrze pokazuje wakacje w więzieniu)
Po szóste: odwiedziny rodziny są ograniczone do kilku w ciągu roku, trwają 10 min i odbywają się w małej sali razem z innymi rodzinami
Po siódme: praca to życie, w niej się zarabia, a więzienie to brak wolności, zamknięcie, ubezwłasnowolnienie (tak mi się jakoś skojarzyło), każdy dzień jest taki sam itrwa to tak nawet przez całe życie
Po ósme, najważniejsze: ten tekst jest naciągany
Po dziwiąte: 3.
Po dziewiąte:

Avatar michali20

Edytowano - 29 lipca 2013, 09:39

@gew_21: byłeś w więzieniu? Za co? Tylko się nie wstydź, ok? ;P

Avatar marchewa221

7 stycznia 2015, 15:11

@gew_21: ty chyba tylko Polskie więzianiea wyjedź np do Szwajcarii

Avatar
Konto usunięte

6 lipca 2011, 20:13

w więzieniu nie ma wolności i nie można wychodzić z celi bez pozwolenia

Avatar
Konto usunięte

30 maja 2012, 19:26

co siedziałeś? :D

Avatar matteo9

22 lipca 2012, 21:14

ma się 1.5 godzinne wyjście na dwór chyba że jesteś niegrzeczny :)

Avatar Dankuso76

24 marca 2012, 13:07

wynik 1 do 1

Avatar SnoopDogg

8 listopada 2011, 18:25

Haha,a od kiedy więźniowie mogą korzystać z komputera i grać w gry wideo?

Avatar matteo9

15 lutego 2012, 16:45

@SnoopDogg: no nie wiem raczej nie :)

ale tekst 5/5

Avatar
Konto usunięte

18 września 2011, 13:02

wynik walki
więzienie:10 praca:1

Avatar Keira_Revenege

4 lipca 2011, 13:21

zabawne ale nie na maksa 4,5/5

Avatar fiera16

27 kwietnia 2011, 19:39

nie które nie są prawdziwe

Avatar Piotr99

1 lutego 2011, 14:55

w więzieniu po wyściu masz kieszonkowe, a gdy przebywasz podnicy płacą więc po co ci kasa?

Avatar
Konto usunięte

24 stycznia 2011, 23:45

za pracę płacą za więzienie nie

Avatar talkman

10 listopada 2010, 15:37

no nawet całkiem całkiem

Avatar chupacabra001

31 października 2010, 20:32

hmm 4

Avatar sp911

24 września 2010, 19:52

nie bierzecie tego nazbyt powaznie np komentarz gew 21 to naprawde tylko zart

Avatar Fiedor113

22 sierpnia 2010, 15:31

dobre i ten komentarz Snowshoe''a też

Avatar MrTriveras

16 lipca 2010, 10:08

wsumie tekst głupi ale fajny daje 5/5

Avatar hitler

5 lipca 2010, 16:54

fajne

Avatar laska14

29 czerwca 2010, 11:10

najlepsze:W wiezieniu - strażnicy są często sadystami.
W pracy - mówi się na nich: kierownicy.

Avatar kuba986

7 maja 2010, 22:03

Jestescie glupi. ten tekst to zart.
chyba ze wolicie isc do paki nudzic sie byc bitym przez innych wiezniow i jesc ciagle to samo czy isc do pracy na 8 - 12 godzin tak zazwyczaj sie pracuje i po pracy z wyplaty zaplacic rachunki a reszte wydac na ***i pizze i kino.
sami pomyslcie

Avatar pidzam00

29 kwietnia 2010, 15:50

w takim wypadku wybieram więzienie 5/5

Avatar mycha20

18 kwietnia 2010, 12:27

racja..

Avatar kargults

2 kwietnia 2010, 22:50

qew 21 maszracje i dotego mocne argumenty ale dokanczaj jak cos zzaczneisz z pkt 8 i 9 i nie zwracajcuie uwagi na pisanie pisze bo musze rozum wymysla rozum każe uwaga ja nie neo!!!!

Avatar kiciaxDkingh

2 kwietnia 2010, 15:54

Wy zaraz wszystko na serio! MiamiGirl chciała pożartować, a wy się zaraz czepiacie!!

Avatar Snowshoe

30 marca 2010, 15:36

W wiezieniu - Idziesz do "szefa", mówisz mu co o tym myślisz:
Dostajesz w *** i do izolatki.
W pracy - Idziesz do "szefa", mówisz mu co o tym myślisz: Dostajesz w *** i wylatujesz z pracy, gdzie jest wolność.

Avatar Karasmilla

27 marca 2010, 19:06

Nice 5/5

Avatar Kaniusia

25 marca 2010, 16:14

No to co? Rzucamy robotę i idziemy za kratki? Jeszcze czego!

Avatar jeck321

22 marca 2010, 15:25

tak to ci zapisują w aktach i nikt potem nie chce cie zatrudnić;/ lepiej szukać jakieś roboty u mafii:D

Avatar szymij

15 marca 2010, 19:16

Policja! Zbieramy wszystkich chętnych. Las rąk. Co nikt nie idzie grać w gry wideo, oglądać telewizje i do woli czytać zabawne e-maile? Zdawało mi się, że jest więcej chętnych. Tak to działa. Może i jest lepiej, ale lepiej iść gdzieś gdzie jest lepsza opinia. Po więzieniu masz całe życie zwalone. Taka jest prawda. Tak więc 5/5.

Avatar Orokana

15 marca 2010, 03:48

Zabawne, a to o podatkach to szczere 5/5

Avatar
Konto usunięte

25 lutego 2010, 15:21

tekst fajny
ale ballasek - z tym leżeniem do góry brzuchem to zależy kim jesteś bo nowi najczęściej leżą do góry ***

Avatar smoczka

20 lutego 2010, 21:10

I chyba ktoś przeoczył najważniejszy szczegół:za pracę dostajesz kasę :>

Avatar Lord_Vielokont

19 lutego 2010, 21:53

Jaaaasne. Leżysz do góry brzuchem...o ile aktualnie nie schylasz się po mydełko...W ogóle jakoś tak prześlizgnięto się nad tymi uciążliwymi aspektami więzienia...szczególnie w Polsce. Ale widzę, że dużo chętnych do paki tak czy siak się znajduje >:-)

Avatar
Konto usunięte

19 lutego 2010, 19:36

Lord Vielokont w więźeniu też można leżeć do góry brzuchem a pozatym czytaj ze zrozumieniem :W wiezieniu - możesz oglądać telewizje i grac w gry wideo.
W pracy - za oglądanie telewizji i gry możesz wylecieć.

a co do tekstu wychodzi że lepiej siedzieć w pierdlu 5/5 i do ulu :)

Avatar edyta_96_13

18 lutego 2010, 16:31

praca się nie opłaca :))

Avatar AguSsiaCzek_

17 lutego 2010, 20:15

Niezłe porównanie ; ) i zgadzam sie z bberni__94 . 5/5 i do ulu .

Avatar bberni__94

15 lutego 2010, 18:29

Olej pracę, idź do pierdla!

Avatar hulaaa

13 lutego 2010, 20:10

serser nie zgadzam się.
jako kura domowa pracujesz za darmo, i jesteś więźniem domu, nie odpowczywasz
a w więzieniu nic nie robisz, tlyko odpowczywasz :>
5

Avatar Lord_Vielokont

11 lutego 2010, 21:42

W więzieniu - każdy dzień przez rok, pięć albo 10 lat wygląda tak samo.
W pracy - na koniec miesiąca dostajesz kasę, wracasz do domu i możesz uprawiać seks z żoną, albo pograć w playstation i albo po prostu leżeć do góry brzuchem. Jesz co chcesz, oglądasz w tv co chcesz...etc...etc...etc.

Tekst jest mega naciągany.

Avatar serser

11 lutego 2010, 19:59

Najlepiej być kurą domową.
5/5.

Avatar
Konto usunięte

10 lutego 2010, 18:55

No tak..najlepiej pójść do więzienia 5/5

Avatar zaimportowana

10 lutego 2010, 18:00

Niby irracjonalne, a jednak :). Nie wiem dokładnie, jak to z więzieniami jest, ale z tego co się orientuję, to poprawczaki dostają więcej kasy od domów dziecka, cóż.

Avatar lookp00

10 lutego 2010, 13:51

czyli najlepiej pojsc do pierdla 5/5

Możesz opublikować ten tekst na swojej stronie www (np. blogu).
Odnośnik tekstowy:

Podgląd: Więzienie vs praca

Bardzo dużo radości sprawi nam też taki link "Teksty":

Podgląd: Teksty

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Sortuj teksty

Kategorie

Polecane teksty

To jest krótki, prawdziwy test psychologiczny: historia pewnej dziewczyny. Na pogrzebie swojej matki spotyka chłopaka, którego wcześniej nigdy nie widziała. Nieoczekiwanie dostrzega w nim mężczyznę swego życia i w tym samym dniu zakochuje się.

Zobacz cały tekst

Minister Sportu: To będzie wspaniała lipcowa impreza...
Minister Edukacji: Te eliminacje wygraliśmy w cuglach...
Premier: To sukces bliźniaczo podobny do wygranych wyborów parlamentarnych 2005...

Zobacz cały tekst

Na początku było miło i kulturalnie... a teraz jesteśmy prawie dwa lata po ślubie i po czterech latach znajomości i mój mąż potrafi:
Pierdnąć bez żenady...

Zobacz cały tekst

1. Uspokójcie się bo postawie mu pałkę i nie będę się z nim więcej zabawiać.
2. Jak nie wierzycie to spytajcie starszych rówieśników.
3. Spójrzcie na tej mapie na teren kropkowany kreskami.

Zobacz cały tekst

Dobrze: Twoja żona jest w ciąży.
Źle: Ma w brzuchu trojaczki.
Bardzo źle: Ty jesteś bezpłodny.

Zobacz cały tekst

Rozdział 1: Witamy w Kolonii Najaranej!
Po wojnie orków z ludźmi magnata Gomeza do kolonii dostało się wielu skazańców (nie wiadomo zresztą, dlaczego i skąd). Wrzucano ich po kolei za barierę, czyli ogromną półkulę stworzoną przez dziurę ozonową.

Zobacz cały tekst

Gówno Artysty - niezwykle cenne i doceniane, o-ba: nie ma droższego gówna na świecie. Jak to powiadają: wielka sztuka krytyki się nie boi.
Gówno U-Boot - Po wysraniu gówno zanurza się w muszli i rozpoczyna polowanie na alianckie bobki.

Zobacz cały tekst

1. Właśnie próbowałeś wprowadzić swój PIN do mikrofalówki.
2. W swoim notesie masz listę piętnastu numerów telefonów swojej najbliższej trzyosobowej rodziny.

Zobacz cały tekst

> Bądź mną
> Masz 80 tysięcy długu
> Mieszkaj w mieszkaniu
> Pal trawkę, ale krótko, bo nie stać Cię na więcej
> Przychodzi koleżka z podstawówki
> Dobry qmpel, mądra głowa

Zobacz cały tekst

Jaki jest pewny sposób, żeby ktoś się w Tobie zakochał?
"Powiedz mu, że jesteś właścicielką sieci cukierni." (Dagmarka, lat 6)
"Poruszaj biodrami i licz na szczęście." (Kamilka, lat 9)

Zobacz cały tekst

Popularne teksty z nowych

Mój ojciec załatwił mi pracę w dziale IT. Nie wiem za dużo o IT, poza grami.
To moje opowieści z pracy...

Zobacz cały tekst

My, urodzeni w przeszłości, z nostalgią wspominamy tamten czas. Nikt nie narzekał.

Było nas jedenaścioro, mieszkaliśmy w jeziorze... na śniadanie matka kroiła wiatr, ojca nie znałem, bo umarł na raka wątroby, kiedy zginął w tragicznym wypadku samochodowym, po samospaleniu się na imieninach u wujka Eugeniusza. Wujka Eugeniusza zabrało NKWD w 59. Nikt nie narzekał.

Zobacz cały tekst

Bądź mną, Anon lvl 28. Odkąd pamiętam mój stary był fanatykiem leczo. Odkąd k**wa pamiętam tylko to gotował. Zaczęło się niewinnie, jakoś za komuny jak pojechali z matką i starszym bratem na Węgry. Tak mu k**wa posmakowało, że zaje**ł cały garnek miejscowemu Makłowiczowi i wpie**olił razem z matką i bratem do malucha, po czym zaczął spi***alać...

Zobacz cały tekst

Graj w konterstrajka w kafejce

Wróć do domu

Włącz tv

Pierwsza wieża płonie

Po 5 sekundach wpierdala się drugi samolot

Hehe jaki fajny film

Prezenterka płacze

O kurdebele to TVN24

Zobacz cały tekst

Niedawno przyszedł do naszej apteki taki fajny chłopak, z 16 czy 17 lat miał. Zanim się odezwał, już wiedziałem po do przyszedł. Nachylił się do mnie, prawie przytulił się do szybki, położył na blacie pięć dyszek i szepce:
- P...poproszę paczkę p...p...rezerwatywy

Zobacz cały tekst

> Bądź mną
> Masz 80 tysięcy długu
> Mieszkaj w mieszkaniu
> Pal trawkę, ale krótko, bo nie stać Cię na więcej
> Przychodzi koleżka z podstawówki
> Dobry qmpel, mądra głowa

Zobacz cały tekst

Ja je*ię ale mnie wk***iają wszelkiej maści internetowi hobbyści w tym kraju, kopałbym ich jak kurczaki. Chcesz zacząć coś robić, nie wiem ku**a łowić ryby, sklejać samoloty, srać psa jak sra, cokolwiek i zadasz ku**om na forum pytanie:

Zobacz cały tekst

Pewnego dnia zatelefonował do mnie pewien kolega. Właśnie miał oblać jednego ze swoich studentów za błędną odpowiedź na pytanie z fizyki, lecz tamten upierał się, że powinien dostać maksymalną ilość punktów. Obydwaj zgodzili się, aby tę kwestię rozstrzygnął niezależny sędzia i wybrano do tego celu mnie.

Zobacz cały tekst

Moja matka to fanatyczka pelargonii. Tak, dobrze usłyszeliście. Nie interesuje się jak inne matki, kotami, serialami, czy memami z minionkami. Na początku wszystko zaczęło się niepozornie. Coś tam od czasu do czasu gadała, że sąsiedzi mają kwiatki, a ona nie, ale wtedy nie spodziewałem się tego wszystkiego co stało się później...

Zobacz cały tekst

- bądź mną Anon lvl. 14

- przeprowadzasz się do nowego mieszkania

- ojciec ci mówi, żebyś pomógł mu w remoncie

- zgadzasz się

- nawet nie wiesz, jaką katastrofę sprowadziłeś na ten świat

Zobacz cały tekst

Mój ziomek to fanatyk informatyki. Pół mieszkania zajebane jakimiś komputerami i częściami do nich. To, że jebany nie podepcze tego wszystkiego to jebany cud. Druga połowa mieszkania zajebana Komputer Światem, CD-Action, Chipem itp. Co tydzień robi objazd po wszystkich kioskach w mieście, żeby skompletować wszystkie informatyczne tygodniki. Do tego nie dosyć, że je kupuje to jeszcze siedzi na jakichś forach dla informatyków i kręci gównoburze z innymi programistami o najlepsze kompilatory itp.

Zobacz cały tekst

Siedziałem wczoraj lekko wypiwszy przy barze i dosiadła się do mnie taka 8/10 Karynka i bez zbędnego pie....enia mówi do mnie: Postawisz mi drinka?

Zobacz cały tekst

Mówią, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. W przypadku Minecrafta nieraz jest wręcz odwrotnie. Są sytuacje, które doprowadzają nawet najspokojniejszych graczy do wrzenia. Nic dziwnego, bo ta gra, choć na pozór prosta, w rzeczywistości jest rozbudowaną piaskownicą oferującą mnóstwo możliwości w każdym aspekcie rozgrywki. Postanowiliśmy przyjrzeć się temu tematowi nieco bliżej.
Przedstawiamy ranking dziesięciu rzeczy w Minecrafcie, które uznaliśmy za najbardziej irytujące!

Zobacz cały tekst

Wszyscy dookoła jarają się anime, a Ty jesteś totalnie zielony w tym temacie? W sumie chętnie byś coś obejrzał, ale nie wiesz, od czego zacząć? Dobrze trafiłeś! Przed Tobą zestawienie pięciu klasyków, których nie wypada nie znać.

Zobacz cały tekst

Kupowałem dzisiaj w Biedronce 20 reklamówek. Położyłem reklamówki na taśmie, aby dojechały do kasjerki. Pani kasjerka rzuciła spojrzeniem na reklamówki, potem na mnie, potem znów na reklamówki...

Zobacz cały tekst